• Reklam
Reklam
Reklam

Yoğun katılım

(SerdivanHem Fest ’19) Serdivan Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Festivali yoğun bir katılım ile açılışını gerçekleştirdi.

Yoğun katılım

(SerdivanHem Fest ’19) Serdivan Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Festivali yoğun bir katılım ile açılışını gerçekleştirdi.

Yoğun katılım
Editor: Haberlisin
19 Haziran 2019 - 20:50
Reklam

Açılış Programına; Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Fatih Savaşan, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Yaşar Kahraman, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Arif Özsoy, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Dere, Serdivan Mahalle Muhtarları ve İlçe İdare Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festival Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Mehmet Kürşad Türkay ve Ekibinin “Sakarya Türküsü” performansı ile başladı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Serdivan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde gerçekleşen Wushu Kursu öğrencileri sahne alarak unutulmaz bir gösteri gerçekleştirdiler. Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Ekibi, eşsiz bir Halk Oyunları gösterisi sunarak seyircilerden tam not aldı. Büyük beğeni alan “Sakarya Türküsü”  için Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Mehmet Kürşad Türkay ve Ekibi tekrar sahne aldı ve alkışlar eşliğinde performanslarını sergilediler.
Sahne performansları sonrasında Serdivan Kaymakamı Sayın Muhsin Çatmadım, konuşmasını gerçekleştirerek Serdivan Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticilerine plaketlerini takdim etti. Protokol üyeleri eşliğinde, kurdele kesilerek 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Serdivan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslarda üretilen el emeği eserlerin yer aldığı Yıl Sonu Sergisi açılışı yapıldı. Sergi, Protokol Üyelerimiz ve değerli misafirlerimiz tarafından gezilirken Usta Öğreticiler de canlı performanslarını sergileyerek, ürünlerin yapım aşamalarını gösterme şansına kavuştular.
Yıl Sonu Sergisi eşliğinde Serdivan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yer alan Aşçılık ve Pastacılık kurslarında üretilen ürünler de, gerçekleştirilen Kermes ile vatandaşlarla buluştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya can aldı
Sakarya can aldı
Deniz Polisi buldu
Deniz Polisi buldu