banner2

banner1

02.01.2020, 13:38

Yeni Yıl Dilekleri

Acısıyla tatlısıyla 2019’u geride bırakarak yeni yıla girdik. Yeni kararların alındığı, yeni günlüklere başlanılan, umudun bir miktar arttığı 2020. Evet umut artıyor, bu sefer bir şeylerin gerçekten de değişeceğine dair küçük bir umut, yeni yılı güzel bir şekilde karşılama isteğimizi artırıyor.

Yeni yıl kutlamalarında insanların sevdikleriyle beraber olmak için planlar yapmaları, herkesin birbirine iyi dileklerde bulunması, hediyeleşmek, güzel sofralara oturmak birlik beraberlik duygusunu güçlendirdiği gibi yeni bir yılın umudunu pekiştirebilir. Bir akşamlığına ya da bir haftalığına da olsa gündelik sıkıntılardan uzaklaşmak, nefes almak için önemli bir fırsat. Bayramlar bunun için çok değerli. Evet, sıkıntılar sırf bir yıl geçti diye hemen bitmeyecek, sorunlarımızın çoğu belki yeni yılda da devam edecek ama bir dilek hakkım olsa sıkıntılarımın üstesinden gelebilecek, sorunlara çözüm bulacak güce sahip olabilmeyi dilerdim. Zaten en büyük dileğimiz de bu yola çıkmaz mı? Sağlık, mutluluk, huzur, barış getirmesini umduğumuz 2020’nin aslında güç bulacağımız bir yıl olmasını istemiyor muyuz?

Kendi açımdan yeni şeyler dilemektense 2019 hedeflerimi devam ettirmeyi, devam ettirme fırsatımın olmasını diledim. Daha geçen yılın mevzusunu kapatmamışken hop hemen yeni hedefler yeni uğraşlar dilemek içime sinmedi açıkçası. Sonuçta yeni yıl dileği bir noktada semboliktir, kimse bir yıl geçerliliği var diye bir kural koymadı değil mi?

Geçen yılki hedeflerimden bir tanesi kitaplarımı (Koruyucu, Üçüncü Yoldaş, Anahtar) daha fazla okuyucuya ulaştırmaktı. Bu yıl da aynı yolda ilerlemeyi düşünüyorum. 2019’un son gününde yaptığım iki söyleşi bu dileğimin gerçekleşmesine önemli katkılar sağladı. Görüyoruz ya; sağlık, mutluluk, barış, huzur, başarı kendiliğinden gelmeyecek. Onlar için emek vermeliyiz, sahip olursak da nasibimizde varmış deriz. Olamazsak başka dilekler dilemeye ve onlar için çalışmaya devam ederiz.

Yeni yılınız kutlu olsun. Sevdiklerinizle nice mutlu, keyifli yıllara…

Yorumlar (0)