• Reklam
Reklam
Reklam

Yazılı açıklama yaptı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, yaptığı yazılı açıklamada muhalefetin basın toplantısında partisine yönelttiği eleştirilere cevap verdi.

Yazılı açıklama yaptı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, yaptığı yazılı açıklamada muhalefetin basın toplantısında partisine yönelttiği eleştirilere cevap verdi.

Yazılı açıklama yaptı
Editor: Yönetici
21 Temmuz 2019 - 16:21
Reklam

AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ile kimsenin yarışamayacağını kaydeden Yunus Tever, "Sorunlara çözüm getirme, vizyon oluşturma anlamında hiçbir siyasi parti AK Parti ile aynı kulvarda yarışamaz. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi “Belediyecilik diğerlerinin nazarında bir rant kapısı olabilir, bizim nazarımızda sadece millete hizmet kapısıdır. Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir, bizim nazarımızda sadece millete hizmetkârlıktır, şehre olan aşktır" ifadelerini kullandı.
 
“YATIRIMLARI YOK SAYMAK TRAJİKOMİKTİR”
Tever 2014 yılından bu yana şehir altyapısının baştan aşağı yeniden inşa edildiğini kaydederek, “1.3 milyarlık altyapı yatırımıyla Türkiye’de en önde gelen belediyeleri arasında yer alan Sakarya Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını yok sayıp ‘şehrin alt yapısı çökmüş hiçbir şey yapılmamış’ gibi bir ifade kullanmak trajikomiktir. Ferizli ve Söğütlü’de sadece 2017 ve 2018 yıllarında 19 milyon TL’lik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları yapılmıştır. Yine geçtiğimiz dönemde aynı bölgede 79 kilometre asfalt yol yapıldı. 2019 programına göre yılsonuna kadar 6-7 kilometre daha yol yapılması planlanıyor. Yeni modern okul binaları, ilçe devlet hastanesi, organize sanayi bölgeleri, sosyal donatı alanları ve tüm altyapı çalışmalarını bitirmiş 27 Bin nüfuslu Ferizli ilçemizde yatırımlarımız yeni dönemde de devam edecek” dedi.
 
“AYIP VE UTANILASI BİR DURUM”
Bin yataklı hastane üzerine konuşan Tever, “Bin yataklı hastane için o dönem basına verdiğim demeçte tespit edilen yerin Alandüzü olduğunu söylemiştim. Hatta söz konusu yerin zemin etütleri yapılmış, orman arazisi olan yerler için gerekli izinler alınmıştı ve iş ihale dosyası hazırlama aşamasına gelmişti. Ayrıca ülkemizde bundan sonra yapılacak olan ilk bin yataklı hastane projesinin Sakarya’da olacağını da ifade etmiştik. Tüm bürokratik işlemlerin Alandüzü alanı üzerinden işlendiğini ısrarla vurgulasak da hala anlamayanları görüyoruz. Doğrusu bizler AK Parti ailesi olarak Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımızla tam bir koordinasyon ve uyum içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hal böyleyken tüm kamuoyuna duyurulmuş bir konuyu sanki bir belirsizlik varmış gibi lanse etmeye çalışmak ayıptır ve utanılası bir durumdur. Muhalefetin çamur at izi kalsın türünden tezvirat yapması ve az da olsa utandığını söylemesi dışında bir samimiyeti yoktur” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sürücü firarda
Sürücü firarda
Bugün toprağa verilecek
Bugün toprağa verilecek