Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin kütüphane açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir milyon cilt basılı kitabı ve aynı anda 3 bin kişiye hizmet verecek, ülkemizin en büyük üniversite kütüphanesini açıyoruz." diyerek duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- Hali hazırda ülkemizin en büyük kütüphanesi Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yer alan Millet Kütüphanesi'dir. Burasının da haftanın her günü 24 saat açık olacağını, ikramların olacağını öğrenmekten memnuniyet duydum. Çay, kek hepsi ücretsiz.

-Bu yıl sonuna kadar inşallah o da bitiyor, İstanbul'da Rami Kışlası'nı çok daha büyük bir kütüphaneye dönüştürmek için çalışıyoruz

-Böylece kısa sürede 57 binin üzerinde okulumuzu kütüphane ile kavuşturduk. Kitap sayısını da 4 kat artırarak 70 milyona çıkardık.

100 milyona çıkaracağız
-Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı tüm okullarda kütüphane kurulmasını sağladık. 57 binin üzerinde okulumuzu kütüphaneye kavuşturduk. Kitap sayısını da 70 milyona çıkardık, inşallah yıl sonunda 100 milyona çıkaracağız.

- Binlerce yıla sari medeniyetimizin esası tefekkürdür, ilimdir, irfandır. Kültürümüzde ilim sahipleri gölgesinde soluklandığımız cennet ağacıdır eserleri meyveleridir. Her kitap bir alimdir, alemdir. Hayretimizin diri kalmasını kitaplara borçluyuz.

-Avrupa'nın cehalet karanlığına boğulduğu dönemde ecdadımızın kurduğu medreseler ve kütüphanelerle karanlığı aydınlatıyordu.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11630782/cumhurbaskani-erdogan-mujdeyi-verdi