Fındık fiyatları açıklandı

Son dakika haberi... Fındık fiyatları açıklandı mı, ne kadar oldu? 2022 fındık fiyatları ne kadar oldu? Fındık fiyatları... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da fındık fiyatını açıkladı. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ordu’da toplu açılış törenine katıldı. Türkiye’nin en çok fındık üreten kenti olan Ordu ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz bölgesinin fındık fiyatını açıkladı.

FINDIK FİYATI NE KADAR OLDU? ERDOĞAN AÇIKLADI...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatını 54 TL olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Kardeşlerim son 20 yılda Ordu'ya toplam 32 milyar kamu yatırımı yaptık. Ordu, fındık konusunda hem üretim hem rekolte anlamında ülkemizin üçte birini gerçekleştiriyor. Biz iktidara geldiğimizde fındığın fiyatı 1 doların altındaydı. Biz bunu şimdi 3 doların üzerine çıkaracağız. Kabuklu fındığı kilogram başına 54 lira olarak açıklıyoruz." dedi.  

ÜRETİCİ MUTLU

Ordu, Giresun gibi fındığın bol olduğu şehirlerde üretici 50 TL'nin üzerinde rakam bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatlarını açıklamasının ardından açıklanan rakam fındık üreticisi mutlu etti.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11497392/findik-fiyatlari-aciklandi