TÜGVA'dan kapanış etkinliği

TÜGVA ( Türkiye Gençlik Vakfı) Yaz Okulları kapanış programı Adapazarı Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Program Yasir Kutlu'nun kuran tilavetiyle başladı. Kur'an tilavetinden sonra TÜGVA Sakarya il başkanı Burak Selim Deveci, "Çocuklarımız yaz okullarında hem eğlendiler hem de maneviyatlarını geliştirdiler. İnşallah öğrencilerimiz yaz okullarında öğrendikleri Kuran-ı Kerim'i bırakmazlar ve ahirette yüz akımız olurlar" dedi.

TÜGVA Genel Başkan yardımcısı Fatih Yüksel, "Kardeşlerimizin milli ve manevi gelişmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Bu sene 118 bin öğrenci ile yaz okullarının kapanışını yaptık. Bu sayının artması için çalışacağız. Bu çalışmalarımız hepsi sizler için. Türkiye yapılan, münazara yarışmaları tek TÜVGA'da yapılıyor. Tüm gönülleri kardeşimiz sahalarda. Sakarya'da 8 İlçede 10 bin öğrencimize eğitim verdik. İnşallah iyi rakamlarda Kuran-ı Kerim'e geçen öğrencilerimizin ismini alacağız. Bir çok alanda çalışma yaptık. Çocuklarımız hem eğlendi hem eğitim aldı. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Fatih Yüksel, TÜGVA Sakarya İl Başkanı Burak Selim Deveci, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

Programda öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri şeyleri çeşitli etkinliklerle sergilediler

- Haberlisin, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11486368/tugvadan-kapanis-etkinligi