Limanda zehir saçan durum!

Haberlisin.com Haber İhbar Hattımıza bir takipçimiz tarafından gönderilen mesajda; Karasu Limanın'da hergün ıslatılması gereken kömürün ıslatılmadığı ve rüzgarın etkisiyle kömürün çevreye yayıldığı aktarıldı.

Yetkililer sessiz

Çevreye verilen rahatsızlıkla birlikte vatandaşlar nefes dahi almakta güçlük çektiği durumu karşısında konunun yetkililer tarafından ele alınıp alınmadığı bilinmiyor. Vatandaşlar ise yetkilerden açıklama ve destek bekliyor.

NE OLMUŞTU?

Haberlisin.com Haber İhbar Hattımıza bir takipçimiz tarafından gönderilen mesajda; Karasu Limanına gemilerle getirilen kömürlerden etrafa yayılan toz nedeniyle çevredeki evlerde yaşayan insanların büyük sorunlar yaşadığı ve evlerinde camlarını açamadığı, eşyalarını balkona asamadıklarını belirtildi. Vatandaş tarafından gönderilen mesajda; “Limandan gelen kömür tozu ve demir tozu evlerimizin içinde. Çamaşır bile asamıyoruz. Balkona çıkamıyoruz. Çocuklarımızın körpe ciğerleri bu tozla doluyor. Nefes yollarımız tıkanıyor ve astımı olanların astımını tetikliyor. Lütfen sesimiz olun” ifadelerine yer verildi.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11478198/limanda-zehir-sacan-durum