Sokak hayvanları için önemli adım! İmzalar atıldı...

haberlisin.com -

Proje hakkında teknik bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Mehmet Sungur Yeni; "Bir sene içerisinde tamamlamayı düşündüğümüz proje kapsamında 5 bin köpeği kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Sadece kısırlaştırma yapmayacağız. Sokak hayvanlarının kısırlaştırıldıktan sonra bakımını yapacağız ve küpelenmesi ile aşılarını yapacağız. Proje maliyeti 8 milyon TL olacak. Projemizi belirlenen veteriner kliniklerinde gerçekleştireceğiz" dedi.

''Sakarya ve Ülkemiz için önemli bir proje''

Mustafa Yıldız, "Bu proje Sakarya ve ülkemiz için çok önemli bir proje. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bir sene içerisinde projeyi bitirmeye çalışacağız. Maalesef bir sokak hayvanının ortalama ömrü üç yıldır. Bu projeyle sokak hayvanlarının çoğalıp ölmesinin önüne geçeceğiz. Sokak hayvanlarının önünü üremesinin önünü alamazsan her geçen ölümler artacak. Sokak hayvanlarının ölümlerini göreceğiz" dedi.

'' Türkiye'de model olacak''

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Bu projeyi biz çok önemli görüyoruz. Türkiye de model olması konusunda gayret gösteriyoruz. Bize emanet olan sokak hayvanlarının ihtiyaçları için seferber oluyoruz. Sakarya sınırlarında yaşayan sokak hayvanlarının mağduriyet yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. İnsanlarımıza ne kadar değer veriyorsak.

Her yıl 4 bin adet sokak hayvanı rehabilitasyon ediliyor. Projenin maliyeti 8 milyon TL'dir. Sokak hayvanlarımız için seferber oluyoruz. Projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Projemiz şehrimize hayırlı olsun. Yakınen projeyi kontrol edeceğiz. Aksama olmaması için elimizden geleni yapacağız. 20 kişilik bir hayvan koruma timi kuruyoruz" dedi.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11474696/sokak-hayvanlari-icin-onemli-adim-imzalar-atildi