Bakan müjdeyi verdi! 1 milyon lira ikramiye verilecek

EMEKLİ İKRAMİYE MÜJDESİ

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında 2022 yılında sandığa üye olacak bir Polisin, enflasyondan arındırılmış bir şekilde 30 yıl sonunda 850.000 ile 1 Milyon arası emekli ikramiyesi alacağını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu twitter hesabı üzerinden polislere açıklamada bulundu.

BAKAN SOYLU’NUN AÇIKLAMALARI

Bu noktada Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle oldu:

Kıymetli Polis arkadaşlarım;

Sizlere polislerin sahibi olduğu ve FETÖ Terör örgütü tarafından “ekonomik ömrü 2035 yılına kadar ulaşamayacak şekilde içi boşaltılan” Polis Sandığı’nın (POLSAN) son beş yılda, özverili bir yönetimle elde ettiği olağanüstü başarısını ve ekonomik ömrünün sonsuza ulaşmasının hikayesini anlatacağım.

Üye olmayan Polis kardeşlerimi de Polis Sandığı’na davet edeceğim.

Polis Sandığı’nın özvarlıkları son 5 yılda 1.4 Milyar liradan 3.7 Milyar liraya yükselerek, yaklaşık 3 kat artış gösterdi. Bugün ise öz varlıkları 5 Milyar lirayı aşmıştır. FETÖ’nün kirli elini uzattığı dönemlerde iyi yönetilemediği ve istismar edildiği için sürekli düşen ortak sayısı, yapılan kanuni düzenlemenin ve olumlu sonuçlarında etkisiyle 45.000’lerden 109.000’e çıktı.

Kıymetli Polis Arkadaşlarım;

Polis Sandığı’nın sahibi olduğu Ankara Sigorta, öncesinde hiç bir yıl teknik kâra ulaşamamıştı. 2018 yılında Ankara Sigorta’nın tamamına verilen satın alma teklifi, uzun
vadeli 125 Milyon liraydı. 2018 yılında teknik kâra geçti ve 4 yılda, toplam satış teklifi kadar kâr etti.

Son olarak şunu ifade etmek isterim: 2022 yılında sandığa üye olacak bir Polis arkadaşımız, enflasyondan arındırılmış bir şekilde 30 yıl sonunda 850.000 £ ile 1 Milyon & arası emekli ikramiyesi alacak. Polis Sandığı’na üye olmayan Polis Kardeşlerim:

Çalışma arkadaşlarım bilir, bu hikayenin başarılı olması için hepimiz çok büyük emek sarfettik, samimiyet ve dürüstlükle çalıştık, sonunda bu başarıyı elde ettik. Polsan artık güçlü, Polsan artık gelecek vadediyor. Bu gelecekten mahrum olmayın. Sandığınıza ve emekliliğinize sahip çıkın.

İşte o paylaşım:

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11398201/bakan-mujdeyi-verdi-1-milyon-lira-ikramiye-verilecek