Sakaryaspor görücüye çıktı

Furkan Karakuzu
Furkan Karakuzu

Temsilcimiz Sakaryaspor yeni sezon hazırlıklarına vakit kaybetmeden devam ediyor. Yeşil-Siyahlılar Rüstemler Tesisleri'nde sezon açılışı sonrası Bolu'da kampa girdi. Hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdüren Sakaryaspor sezonun ilk maçına burada çıktı. Hazırlık maçı kapsamında Moldova'nın Dinamo-Auto takımı ile kaşılaşan İlker Püren'in öğrencileri karşılaşmaya geçtiğimiz sezon'dan devam oyuncuların ağırlıklı olduğu kadro ile başladı. Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz biterken ikinci yarıda yeni transferlerde süre aldı. Mücadele 1-1 sonuçlandı.

Sonucu bakarak konuşmak istemiyorum, hazırlık maçları adı gibi bir hazırlanma bir deneme sürecidir. Burada amaç iyi bir skordan çok takım uyumunu yakalamak ve tempo kazanmaktır. Takımımız bu sezonki ilk maçını da oynamış oldu. Ne kadar çok hazırlık maçı oynayabilirsek uyum sürecinin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum.

Genel olarak baktığımızda kötü bir izlenim yok, burada sistem oturtulmaya çalışılıyor kolay bir süreç değil. Takımın zaman ihtiyacı var. Hele ki sezon başı hazırlık maçları yorgunluğun zirvede olduğu dönemlere denk gelir bu açıdan da basit görmemek gerekli diye düşünüyorum.

Sakarya'nın turnuvası başladı

Sakarya'nın tescilli ve ödüllü turnuvası olan Olgunlar Turnuvası bu yıl 32. 'sini gerçekleştiriyor. 2 yıl aradan sonra tekrardan başlanan turnuva, yeni yerinde oynanmaya başladı. Sakarya Atatürk Stadyumunun yanında başlayan turnuvaya ilgi beklentiyi karşılayacak derece. Takımların maçları renkli ve heyecanlı geçiyor. Gerçekten bu turnuvayı özlemişiz. İlerleryen günlerde turnuvada zorluk derecesi yüksek maçlar oynandıkça daha da renkli hale gelecektir.

- Haberlisin, Furkan Karakuzu tarafından kaleme alındı
https://www.haberlisin.com/makale/11319697/furkan-karakuzu/sakaryaspor-gorucuye-cikti