Temmuz Meclisi Millet Evi'nde gerçekleşti

10 maddenin görüşüldüğü Adapazarı Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Dernekkırı Millet Evi'nde gerçekleştirildi.

İYİ Parti Meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı; "Dernekkırı’nda böyle bir Millet Evi'ne ihtiyaç vardı başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederim. 21 Haziran Adapazarı'nın kurtuluşu ile ilgili bir sıkıntıyı söylemek istiyorum. Şehirler tarihlerine göre kurtuluşlarını kutlarlar. Belediyemiz bu konuyla ilgili sempozyumlar düzenledi. Vatandaşlarımız bir araya geldi. Sakarya üniversitesinde bir hoca bir tweet attı. Tweette işgal yıl ki kurtuluş olsun dedi. Benim alındığım, üzüldüğüm konu bu. Sakarya istila edildi. Şimdiye kadar kutlamalar yanlış mıydı yani. Biraz onur duy. Böyle güzel zamanlarda milleti üzmenin kimseye hakkı yoktur. O tweeti atanı da onurlu olmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

AÇILIŞLAR DEVAM EDECEK

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu; “İlk kez belediyemizin dışında çok güzel bir yerde meclisimizi yapıyoruz. Burası seçim sözümüzdü, diğer açılışlarımızda devam edecek. Burada önceden tütün hangarı vardı ve çok kötü durumdaydı. Biz burayı düzenledik. Burada vatandaşlarımız sosyal hayatla birlikte bir araya gelecek. Millet Evi'nde birçok etkinliğimiz olacak. Anasınıfımız olacak ve kayıtlarının hala devam ediyor. Adapazarı bereketin kalbi. Projelerimiz hızla devam edecek.  Hilmikayın’da hak sahipleriyle yüzde 99 mutabakata vardık. 273 hak sahibi imza attı. Bu tarihi bir mutabakat. 2 kişi imza atmamıştı. Mutabakata varılan hak sahiplerine ihale usulü ile verildi. Hilmikayın’ı boşaltma süreci başladı. Bizde belediyemizi boşalttık ve yeni yerimizde hızla hizmete başladık. Adapazarı'nda hayat var demeye devam edeceğiz. 24 Temmuz’da da Alandüzü Sosyal Tesislerimizi bir organizasyonla açacağız" dedi.

AĞUSTOS AYI MECLİSİ

Öte yandan Ağustos ayı meclisi tatil edildi. Bir sonraki meclisin 5 Eylül tarihinde Orhan Gazi Kültür Merkezinde yapılacağı ifade edildi.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11316728/temmuz-meclisi-millet-evinde-gerceklesti