Sakaryalı kadınlara ilk yardım anlatıldı

Sakarya Kızılay İlk Yardım Eğitimi Mesul Müdürü Cansu Çanka tarafından verilen eğitimde ilk yardımın önemi, kanamalarda ilk yardım, burun kanamaları, göze kulağa buruna yabancı cisim kaçması, yanıklar, bayılma. kalp krizi, epilepsi gibi günlük hayatta sıklıkla karşılaşabileceğimiz kaza ve hastalıklara müdahalenin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

İlk yardım konusunda toplumsal bilincin artırılmasının amaçlandığı seminerin ev sahipliğini yapan SYKD Kadın Kolları Başkanı ve Adapazarı Kızılay Şubesi Başkanı Nur Gülşan, Sakarya Yerel Kültür Derneği Otağında düzenledikleri etkinliğe katılan misafirlerine teşekkür ederken, bu tür faydalı etkinlikleri her ay gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarının kadın başkanları ve üyelerinin yoğun katılımıyla yapılan ilk yardım eğitimi seminerine; AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Turan, Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş, Sakarya Kızılay İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Deniz, ilçelerin kadın kolları başkanları, sivil toplum kuruluşlarının kadın yöneticileri, SYKD Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ile Kızılay gönüllüleri büyük ilgi gösterdi.

Adapazarı Kızılay Şubesi Başkanlığı görevinin yanında Sakarya Yerel Kültür Derneği’nin Kadın Kolları Başkanlığını da başarıyla yürüten Nur Gülşan, semineri veren Kızılay İlk Yardım Eğitimi Mesul Müdürü Cansu Çanka’ya teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti. Misafirlere dartılı keşkek ikramının da yapıldığı seminerin sonunda AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Turan, Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş, Sakarya Kızılay İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Deniz’e, Kızılay Adapazarı Şubesi ve SYKD Kadın Kolları Başkanı Nur Gülşan tarafından yerel kültür derneğinin simgesi kefiye hediye edildi. Seminere katılan davetliler faydalı bilgilerin verildiği seminer nedeniyle Sakarya Yerel Kültür Derneğine ve Kızılay’a teşekkür ettiler.

- Haberlisin, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/foto/11303076/sakaryali-kadinlara-ilk-yardim-anlatildi