Asgari ücrette prim ve fark hesabı

Asgari ücret 2022, Ocak ayında beklentilerin çok üzerinde yaklaşık 50,5 artıila brüt 5.004 TL'ye net 4.253,40 TL'ye yükseldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla hareket eden hükümet, 'Vatandaşlar enflasyona ezdirilmeyecek' parolasıyla asgari ücret dahil emekli zammı, memur zammı ve sosyal refah artışları üzerinde çalışmalarını hızlandırdı.


Öte yandan 'Asgari ücrete ara zam yapılacak mı, ek zam gelecek mi, asgari ücret zammı ne kadar olacak' soruları emekli ve memur Temmuz zammı yaklaşırken en çok arananlar arasında yer alıyor.

ASGARİ ÜCRET İÇİN PRİM VE ENFLASYON FARKI FORMÜLÜ GÜNDEMDE: İŞTE KURUŞU KURUŞUNA 2'Lİ HESAP

Asgari ücret Temmuz zammı için PRİM ve FARK formülü masaya geldi. Hükümet asgari ücret dahil, kamu işçileri, sosyal ödemeler, emekli ve memur maaşları için çok kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor. Asgari ücret ne kadar olacak? İşte milyonlarca kişinin merak ettiği yeni hesaplar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret ile çalışan işçi, emekli ve memur başta olmak üzere Temmuz zammıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, ücretliler dahil herkesin gelirini artıracak düzenlemeler yapıldığına dikkat çekerek, ücretliler dahil herkesin gelirini artıracak düzenlemeler yapılması yönünde talimat verdiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 MADDEDE DİKKAT ÇEKEN REFAH ARTIŞI AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada şu 3 ifade dikkat çekti:

Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretliler rahatlatılacak.
Yılbaşında tüm çalışanların durumları gözden geçirilerek, herkesin hakkını alması sağlanacak.
Sosyal yardım şemşiyesi genişleterek hiçbir vatandaş enflasyona ezdirilmeyecek.

- Haberlisin, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/11077113/asgari-ucrette-prim-ve-fark-hesabi