Paha biçilemiyor

Özel Haber

HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ

Serdivan İlçesinde yaşayan ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda işletmecilik yapan Emrah Altun, dünyanın çeşitli ülkelerinden topladığı birbirinden değerli otomobilleri orijinaline uygun olarak yeniliyor. Aralarında 60 yaşında Ford Mustang Fastback, Lamborghini Uracco, Willys Jeep, Dünyada yalnızca 202 adet üretilmiş olan Anadol Böcek, Ford Deluxe ve Jaguar X Type gibi birbirinden değerli otomobillere sahip olan Emrah Altun, milyonlarca TL değerindeki araçlarını özel olarak havalandırılan kapalı garajında saklıyor.

“KIYIP SATAMIYORUZ”

Dünyayı ve Türkiye’yi gezerek satın aldığı araçları restore ettikten sonra satmaya kıyamadığını belirten Emrah Altun, “Serdivan’daki garajımızda 14 adet özel aracımız vardı, bugün 14’ünü birden oradan çıkartarak başka bir garaja taşıyoruz. Toplamda 44 adet bu şekilde aracım var. Birçoğu toplanmak için bekliyor ancak 20 tanesi aktif halde; yani marşına basıp gezebileceğimiz halde. Tarihçeleri çok önemli, hepsinin birer geçmişi var. Aralarında yarış arabası ve savaş görmüş aracımız var. Aslında ticari amaçlı alıyoruz bazılarını ama kıyıp satamıyoruz, yine bizde kalıyor. Araçları satamıyoruz, bir diyalog var aramızda” dedi.

“MORALİM DÜZELİYOR”

Büyük emekler harcadığı araçlarıyla gezmenin kendisine büyük bir haz verdiğini belirten Emrah Altun, “Klasik arabalara binmediğimde, gezmediğimde kendimi kötü hissediyorum. Biraz moralim bozulduğunda birinin direksiyonuna geçerek dolaşınca kendime geliyorum. Kendimle bu kadar ilgilenmiyorum aslında, dişim çürük hala doktora gitmedim ama arabalarıma hemen koşuyorum. Birçok arabamızın hikayesi var, Antalya’dan bir arkadaşımız geldi, babasının kendisini büyüttüğü arabayı babasından aldık; yıllar sonra kendisine hediye eder gibi sattık. Emel Sayın’dan bir araba aldık örneğin, içinden kendisine ait evraklar çıktı” ifadelerini kullandı.

- Haberlisin, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/10141877/paha-bicilemiyor