Hedefe az kaldı

HEPİMİZİN GÖREVİ

Prof. Dr. Öğütlü, “İl olarak komşularımıza göre maalesef gerideyiz. Ama aşılanma oranımız son rakamlarla birlikte yüzde 74,6’e dayandı. Aşı gibi basit bir tedbirle çok pahalı bedeller ödediğimiz bu hastalıkta, bu salgından kendimizi korumak, sevdiklerimizi korumak mümkün. Aşılanma konusunda çok yol aldık. Vatandaşlarımıza son bir gayret diyorum.” ifadelerine yer verdi.

DAYANIŞMA İÇİNDE

Prof. Dr. Öğütlü, “Vatandaşlarımızı kışı çok daha iyi atlatabilmemiz için aşılama oranlarımızı daha da artırmaya, maske, mesafe ve temizlik kurallarına bugüne kadar gösterdiğimizden daha bir titizlik ile uymaya davet ediyoruz. En küçük bir belirtisi olduğunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurup gerekli testlerimizi yapalım. Bu salgından hep birlikte dayanışma içerisinde kurtulacağız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, aşılama çalışmalarında büyük özveri göstererek çalışan, katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SALGINI YENECEĞİZ

Prof. Dr. Öğütlü “Birlikte tüm kurumlarımızla dayanışma içerisindeyiz. Bütün ilgili kurum ve kuruluşlarımızla kışı çok iyi geçirmeye niyetliyiz, azimliyiz. Sakarya dayanışma şehridir, el ele vererek aşılamada önemli yol kat edip salgını yeneceğiz. Salgınla mücadelede aşı tek silahımız. Covid-19 ve varyantlarıyla mücadelede vatandaşlarımızı bir kez daha eksik aşılarını tamamlamaya ve hatırlatma dozlarını yaptırmaya davet ediyoruz. ” dedi.

- Haberlisin, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.haberlisin.com/haber/10092340/hedefe-az-kaldi