BU DA MÜBAREK OLSUN !
Reklam
Reklam
Reklam
Zeynep Nur Çolak

Zeynep Nur Çolak

BU DA MÜBAREK OLSUN !

06 Haziran 2018 - 14:57 - Güncelleme: 08 Haziran 2018 - 10:15

           Hayatınızda  ilk tanıştığınız kişilerin  siyah yada beyaz  olduğunu eğer alıyorsanız   akıllısınız demektir.

      Kendinden söz ederken mimikleri bakışları onu ele veriyor ve tahminlerde bulunmaya başlıyorsanız inandırıcı gelmiyorsa sıkıcı  ve inançsız tanışmaya adım  atmışsınız demektir. Mübârek olsun.

     İnsanları  anlamakta çok zorlandığım anlar olmuştur. Kendini çok muhafazakar gösteren tiplerle başlarsak eğer ;  her cümlesi, Allah, Bismillah, Elhamdülillah vs. ile sohbet sürebilir.  Sözlerinde hep doğrudurlar. Hep Allah yolunda,  haksızlığı hiç sevmezler, adaletlidirler, sözleri namustur. Gerçi namus kavramını neye, kime göre kullandıkları pek anlaşılmasa da sözlerinde ve  sergiledikleri tavırlarda   böyledirler..

      Zaman içerisinde görüşmeler, dostluklar, arkadaş ortamları arttıça kişiler yine aynı muhafazakar tavır ve edalarıyla ortalıkta boy göstermeye itibar taşımaya devam ederler. Sizde şunu düşünebilirsiniz ; "Ya insanlarda seviyor saygı  duyuyor ", sanırım  ben yanıldım  diyebilme ihtimali iyi niyet sebebiyle  hayli yüksektir. Amma velakin itibarlı  muhafazakarlar ve çook Müslüman görünenen  tipler zaman ilerledikçe anlamaya daha iyi tanımaya başladığınız zamanda yavaş  yavaş gerçek yüzlerini görmeye başlarsınız. Buda mübarek olsun..

       Önce  asıl niyet makam-mevkii, sonrasında dışarıda  iyi bir itibar için herşeyin mübah olduğunu  ve en önemlisi namus !

      Bu kavram onlar için en önemli objedir. Yeterki onları  istedikleri yere taşısın. Makam-mevkii sahibi yapsın sorun değil ki, onlar en namusludurlar. Bayrağı  bu konuda kimseye vermezler !

       Ya Müslüman kardeşim; Namus önce sözdür. Sonrasında da nihayetinde davranıştır ! Bunları yapamıyorsan senden daha namussuzu yoktur.  

       İnsanların son zamanlarda kimseye güveninin kalmadığını  hep duyarız ve herkesin artık biraz biraz kötü olmaya adım adım yaklaştığını görmekte bizi şaşırtmaz artık.  Bilirizki  bu çok Müslüman kardeşlerimizin bu konuda büyük emekleri vardır. Buda mübarek olsun !

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum