• Reklam
Reklam
Reklam
Güzin Balçık

Güzin Balçık

Kabullenmek...

08 Ağustos 2017 - 11:25

Olduğu hal ile olana kabulümsün diyebilmek...

Bunu yaparken acı, öfke gibi duygular olmadan isyana dönüştürmeden kabul etmek.

Hiç de kolay değil öyle değil mi?

Fakat hatırlayın kabul etmediklerinizi…

Neyi değiştirebildiniz?

Değiştirmeye sarf edeceğiniz çaba yerine belki de olanda sizin için saklı hediyeyi

İdrak etmeye çabalamalısınız.

Belki başka bir anlam ile olanı karşıladığınızda farklı bir algıyla size görünen, yaşamınızın bundan sonrasında davranış ve ilkelerinizde bambaşka temeller olacak.

Ve aslında değiştirmek istediğinizi dönüştürecek,  değiştirmeyip dönüştürebildiğinizi göreceksiniz.

Bilmeliyiz ki; her olan hak edişimizdir. Dışarıdan bakıldığında ne kadar öyle görülmese de...

Kurban psikolojisiyle tutunmalarımızdan haksızlığa uğramışlığı hissediyor olabiliriz fakat gerçekten hak edişimizdir yaşadıklarımız. Seçimlerimiz altında yatan, inanç halini almış ve hatta kişiliğimiz olmuş kalıplarımızdır yaşadıklarımız.

Yaradanın kodladığı sevgi, merhamet, şefkat içeren programların zamanı geldiğinde açılmasına izin vermeliyiz. Çoğunu fark etmeden eyleme dönüştürdüğümüz bu kalıplarımızı bilinçli seçime dönüştürebildiğimizde kontrol bizdedir. Bunu yaparken egodan uzak hal gereği bilinçli eylemlerin sonucu istediğimiz yaşamı inşa edebiliriz. Bu süreçte hissettiklerimiz ve hissettirdiklerimiz bir yanıyla sınavımız olurken, diğer yanıyla hamlelerimiz ile karşımızdakinin sınav / eylem / hissiyatına kanal oluruz.

Diyebilirsiniz ki; bunu nasıl yapacağız?  Bu bir yolculuk… yola çıkmakla başlayabilirsiniz. Önce Farkındalıkla.  Bu yolculuğunuzda sizlere ışık tutacak,   yolunuzu bulduracak birçok teknik,  yöntem , uygulama vardır.

Sizlere öncelikle nefesinizin farkındalığıyla başlamanızı öneririm. İyileşme bazı insanlarda (analitik yanı güçlü olanlarda) dışardan içeri bazılarında  ( ruhsal ağırlıkta yaşayanlarda) daha çok içten dışarı olmakta. Herhalukarda yolun adı “dönüşüm” olmakta. İnzivaya çekilip kendini yaşamdan soyutlamak, insanlardan uzak kalmak değil bu. Tam tersine “Halk’taHak’kı yaşamak” dediğimiz hızlı yol alabileceğimiz sürekli sınava girip bir üst seviyeye çıkabileceğimiz fırsatlara kucak açmak, olgunlaşmak ve büyümek…

Belki acıyacak, belki içinde hüzün olacak, mutsuzluk olacak ol’sun.  Küçük küçük olumsuzluklardan olgunlaşarak büyüyeceğiz ve bütünde mutlu olacağız…

Küçük küçük sevinçler, hazlar, arzular bütünde bizi taşıyacağı olgunlukla mutlu olacağız…

 

Yine hayatınıza isterseniz dönün bakın. Aşırılık nerde olmuşsa şiddetli acı, hüsran gibi hisler takip etmiştir olanı. Farkındalıkla hazmederek, yaşamanın lezzetine doyum olmuyor her halin.

İnanç kalıplarımız ve seçimlerimizle ilgili aslında önbilgi vermeye çalıştığım bu yazımın devamında inanç kalıplarımızın nasıl oluştuğunu ve nelere hizmet ettiğini paylaşacağım sizlerle.

Huzur ve Sevgi olun.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum