• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Yüce racon kesmeli!

17 Eylül 2019 - 19:19

Sakaryaspor’un transfer yasağının kaldırılmasında büyük pay sahibi olan Ekrem Yüce’nin tam da şimdi yapması gereken bir hareket var.
Ekrem Yüce yapar mı orasını bilemem.
Transfer açmak için para bulan, çek bozdurmak için kapı aşındıran Ekrem Yüce’nin racon kesmesi lazım.
Şaban Yıldırım bir duruş sergiledi. “Huzur olmayan yere gelmem” dedi.
Huzuru şu an itibariyle sadece ve sadece Ekrem Yüce sağlayabilir.
Çok tarzım değildir.
Büyükşehir Belediye Başkanının işlere müdahale etmesini istemek belki de etik değil.
Yönetim oluşurken, transfer yasağı kaldırılırken olayın ta içinde yer alan Ekrem Yüce’nin racon kesmesi farz oldu.
Şöyle bir beklentim yok.  İbrahim Nalbant ve ekibine verdiği desteği sürdürüp, Bülent Uygun ve arkadaşlarına siz kenara geçin. Ya da tersini yapıp Uygun’un arkadaşlarına yol açması...
Bu iki seçenekte huzuru getirmeye yetmez.
Yüce’nin masaya yumruğunu vurup “Beyler sizin yönetiminizi yönetmek için yönetici lazım. Bu iş böyle olmaz. Kongreye gidiyoruz” diyecek. Para bulan çek bozduran isim olarak 5-7 kişilik bir ekibin göreve gelmesine ön ayak olacak. Bu isimleri bulmak öyle zor değil. Şehir hafızası beş dakika da ortaya yepyeni bir yönetim çıkarır.
Ekrem Yüce böyle bir tavır sergiler mi? Racon keser mi?
Tanıdığım bildiğim kadarıyla Yüce’nin tarzına uygun bir hareket değil bu. Ancak başka şekilde de huzur sağlanamaz.
Çıta çok düştü. Seviye yerlerde...
Gündem değiştirmek için hoca değiştiriyoruz. Transfer tahtası açılmadan “Bu adamlara bırakılmamalı bu işler” uyarısında bulunan birisi olarak haklı çıkmak sevindirmiyor beni...
Sakaryaspor’un geleceğini daha fazla karatmamak için uyarıyorum. Huzuru sağlamak için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce racon kesmeli.
Şehrin ağabeyleri ya da eşrafı kenara itildiğinden Ekrem Yüce’den racon kesmesini istediğim biline. Yoksa Sakaryaspor’un yönetimini belirlemek belediye başkanının değil şehrin eşrafının görevi...
BRAVO YILDIRIM...
Şaban Yıldırım’ı her Sakaryalı gibi uzun yıllar öncesinden tanırım. Spor muhabirliği yaptığım yıllardan oluşan ayrı bir muhabbetimiz de yok değil.
Şaban Yıldırım kendisine teklif edilen Sakaryaspor Teknik Direktörlüğü görevini kibarca geri çevirdi.
İnsanın bir duruşu olması.
Yıldırım daha göreve gelmeden kendisiyle çalışmak istemediklerini açıklayanların, ‘Haydi gel birlikte çalışalım” teklifini geri çevirdi.
Plansız programsız yapılan işin bedelini Sakaryaspor ödeyecek ama Şaban Yıldırım insanın bir duruşu olması gerektiğini hatırlattı.
Tebrikler Şaban Yıldırım.
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bahattin Küçük
    3 hafta önce
    Sakaryaspor'umuzun başarılı olduğu dönemlerdeki yönetim kurulları,her kesimden,futbolu bilen,camiayı butunlestirecek kişilerden oluşuyordu.Vakit ayırabilecek,işi bilen,futbol camiasında,para ile yapılamayacak işi cozebilecek çok hemşehrilerimiz var.Ekrem başkan teklif eder ve sinerji yaratirsa,kimse hayır demez.Mevcut yönetim ile bu iş yürümez.