• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Tank gibi durmak!

03 Ocak 2019 - 16:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnamenin üzerine AK Parti’nin etkili ve yetkili isimlerinden aksi bir beyanat veya şehrin, ülkenin değerine sahip çıkılması minvalinde bir duruş beklemiyorum.
Yine AK Parti’nin etkili ve yetkili isimlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerini ve meseleyi enine boyuna anlatacakları hayalini de kurmuyorum.
Daha doğrusu siyaseten etkin ve yetkin görünen Sakarya’dan seçilmişleri susmaya devam edecekler. Çünkü onların dünyasında başka seçenek bulunmuyor.
Vatan Millet Sakarya” diye diye fabrikanın BMC’ye verilmesini mi izleyeceğiz peki?
Ordumuzun tanka ihtiyacı var. Savaş halindeyiz.” Söylemleri toplumun en hassas en zayıf olduğu nokta. Elbette buradan hareket edilerek sessiz kalmamız istenecek. Bu hassasiyet yeterince etkili olmaz ise “Ülkemizde karışıklık çıkarmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmekle suçlanacağız
Herkesin bilmesini isterim;
 Tank üretilmesine karşı değilim.
Hükümetler özelleştirme yapmayı seviyor. Belli koşullarda haklı olduklarını düşünerek özelleştirmeye biye karşı değilim.
Ancak bizim Tank Palet Fabrikası’nın hangi şartlarda bir şirkete verildiğini bilmekte hakkım. Yapılmak istenen özelleştirme değil.
Tank Palet fabrikasını bir gruba hediye etmek için Karasu’da göstermelik bir temel atma töreni düzenlendiğini düşünüyorum. Sırf “bu adamlar burada kalıcı olmayacak. Bakın kendi fabrikalarını da kuracaklar” algısı oluşturulmaya çalışılıyor.
Sürecin şeffaf olmadığını, Tank Palet’in ardından TÜVASAŞ’ında gideceğini düşünerek sesleniyorum. Sürecin şeffaf ilerlemesi ve değerlerimize sahip çıktığımızı göstermek için Tank gibi sağlam duralım.
Ordumuzun TANK ihtiyacı var ise özel bir protokol imzalansın ve patron Milli Savunma Bakanlığı olsun. Ordumuzun ihtiyacı olan tankımız üretilsin.
BMC Karasu’da fabrika kurma hususunda samimi ise kısa sürede binasını dikip üretime başlasın.
Eğer biz dün olduğu gibi bugün de dik durmayı beceremez isek Sakarya’nın değerleri birilerine hediye edilecek.
Süslü cümlelerle, vatan sevdamız üzerinden yürünmesine izin vermeyelim.
Sakaryalı kendi değerine sahip çıksın. Tek ses olup “Nerede görülmüş ‘Vatan Millet Sakarya’ denilerek vatanın değerlerinin birilerine verilmesi” tepkimizi ortaya koyalım.
Benim şehrimin vekili olarak Ankara’ya giden Ak Partili isimlerden bir beklentim yok. Aynı havayı soluduğum, sokaklarını arşınladığım vatan-millet sevdalısı herkes Tank Palet’in hangi şartlarda devredileceğini bilmeyi hak ediyor.
Eğer bu dönemde, Tank gibi durmazsak Tank Palet’in gizli kapaklı devredilmesini seyredersek şehir olarak kaybetmeye devam ederiz...
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum