• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Tam zamanı

28 Kasım 2018 - 13:59

Her açılışta bulunmakla icraat yapmış olunmaz, Meşhur veya "Kudretli" insan veya siyasetçiler ile aynı fotoğraf karesinde yer bulmakla "Dava Adamı" olunmaz.
Bundan başka bir şey yapmayanlar var. Ne yazık ki bunu meslek edinmişler var.
Malum seçim arifesindeyiz. Gidene sövmek gelene alkış tutmak gibi ikiyüzlü davranışların zirve yaptığı bu dönemde böyle bir yazı yazmak istedim.
Beğenip beğenmemek size kalmış. Ancak ben içimden geçenleri aktarmak istiyorum...
Kimse benden akıl alacak değil. Zaten öyle bir maksadım da yok.
Ekrem Yüce ile çekilmiş fotoğrafları paylaşmak ne kadar moda ise Zeki Toçoğlu’nu eleştirmekte o kadar moda oldu. İşte böyle bir ortamda ‘Tam zamanı’ diyerek yazıyorum bu satırları.
Yukarıda da ifade ettiğim gibi. Malum seçim dönemi.
Özellikle iktidar partisinde aday adayı bolluğu var.
Bolluk nitelikli olarak algılanmasın lütfen. Nitelik olarak bakıldığında sayı çok az...
Sokakta aday adayını gören yok. “Neden seni aday göstersinler” sorusuna verecek cevabı olmayan bir sürü insan başvuru yapmış.
Kiminin niyeti etiket yapmak, kimi ticaretini geliştirmek istiyor, kimisi ise iş takipçiliği yapmak için başvuru yapmış...
En yoğun aday adayı olan ilçelere bakalım birlikte. Erenler halkına sormak istiyorum; Başvuru yapan isimlerin kaçını hatırlıyorsunuz? Düşünmeden 5 isim sayabilen sayısı iki elin parmağını geçmez...
İkinci en yoğun başvuru Ferizli’den oldu. Ferizli halkı sayabilir mi pat diye 5 aday adayı ismi? Sanmıyorum...
Diğer ilçelerde de durum çok farklı değil.
Biraz tanınır bir siyasetçi ile fotoğraf paylaşmanın ötesinde olmayanlar sayesinde, topluma faydası olacak, proje üretecek isimler de gölgeleniyor.
Bedavadan algı operasyonu yapıyorlar. Ofisim Erenler’de olduğundan Ekrem Yüce’nin Büyükşehir adaylığının açıklanmasıyla sanırım mesleği mimarlık olan bir aday ve grubu kendilerini aday ilan etmeye kalktılar. Güya Ekrem Yüce onlardan yana tavır almış.
Yine Erenler’de bir başka aday adayının tayfası iki aday adayının kavga ettiği dedikodusunu yayarak öne çıkmaya çalışıyor.
Nitelikli aday adayı bolluğu olsaydı bugün gereksiz tartışmalar yerine projeleri konuşuyor olacaktık.
Mevzu nereden nereye geldi.
Toparlamak gerekirse; Dava adamı olduğunu iddia edenler, etiket peşinde koşanları siyaset arenasından ayıklayacak bir mekanizma kurulmaz ise; gelecek dönem yetenekli olanı sirk çadırında arayacağız...
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • İbrahim TUNA
  10 ay önce
  Dışarıdan bakınca çok komik görünüyor bu kavgalar, ayak oyunları vs. Neyse. Kral öldü yaşasın yeni kral.
 • Mehmet
  10 ay önce
  Köpek her avcı ile ava gider
 • Veysel DİKBAŞ
  10 ay önce
  Gerçekten hizmet için aday olana diyecek sözümüz yok. Lakin her daim hep güçlüden yana olan iki yüzlülere, Allah fırsat vermesin.
 • BEŞİR ZENGİN
  10 ay önce
  Ağzına kalemine sağlık Güven hasbaş