• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Şovunu Ankara'da yapsana...

26 Eylül 2018 - 12:24

Öyle ya da böyle partisinden aday gösterilen ve yine öyle ya da böyle seçilmiş birisine sokak jargonuyla sesleneceğim için siz okurlarımdan özür dilerim...
Sokak jargonuyla seslenmek zorundayım çünkü yazıma konu edeceğim vekilin bu dilden anlayacağını düşünüyorum...
İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır eğitim-öğretim yılının ilk haftasında Hendek İlçe Müdürü ile tartıştı. Esasında tartışma demek doğru değil. Vekil velilerin önünde şov yaptı. Bizler konuyu gündeme taşıdık. Çünkü veliler çocukları böyle bir okulda eğitim alsın istemiyordu.
Meseleye gündeme taşımamız vekilin hoşuna gitmiş olacak ki, sosyal medya hesabı üzerinden haberlerin kaldırıldığını daha doğrusu talimatla kaldırıldığını ima etmeye çalışmış, paylaşımıyla. Ya bilmiyor ya da gündemde kalmak için algı yapmaya çalışıyor. Haberlerin hepsi hala yayında...
Sosyal medya da böyle bir paylaşım yapması vekilin kendini kahraman yapma çabasından ibaret olsa gerek.
Eğer İYİ Parti’nin vekili kahraman olmak istiyorsa şehrinde ki bürokrata posta koyarak kahraman olamayacağını öğrenmeli.
Milletin vekili ise önce o okul için gidip Ankara’dan ödenek çıkarmalı. Okulun sorununu zaten burada ki gazeteciler ve veliler gündeme taşımayı başardı.
Ödenek çıkarmanın yolu da İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kolunu tutup milletin önünde ‘Ben sinirli adamım’ falan demekten geçmiyor. Milli Eğitim Komisyonundan veya Plan Bütçe Komisyonunda görevli vekilleri ikna etmesinden geçiyor. Kahraman olmak isteyen vekil belki önümüzde ki günlerde mecliste komisyon başkanın kolunu tutup “Benim ilçemin okuluna ödenek çıkarın” der. Kim bilir belki de sinirine hakim olamayıp Milli Eğitim Bakanının yakasına yapışır.
Bunları yapabilme ihtimali olmayan vekilin, şehrinin bürokratına atar yapması ve sonrasında kendini kahraman ilan etme çabası sadece gülünç oluyor.
İYİ Parti’nin vekilinin benim şehrim de ki bürokrata davranışı Doğu ve Güneydoğu illerinden meclise gelen bir kitlenin askerime ve polisime parmak sallamaları aklıma geliyor.
Sözü çok uzatıp kahraman olmak isteyen vekilin ekmeğine yağ sürmeye gerek yok. Millet vekil seçtiği kişilerin ziyadesiyle Ankara’da iş yapmasını ister. Elbette şehrinde ki soruna da çözüm aramalı vekil. Ama bunun yolu bürokratın kolunu tutmak veya sosyal medyadan algı yaratmaktan geçmiyor.
Konuyu çok uzatmadan bir iki kelam daha edip bitirmek istiyorum.
Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü hangi sendikanın üyesi bilemiyorum. Muhtemelen sarı sendikalardan birisine üyedir. Ya hu sendikacılar doğu illerinde askerime parmak sallanması olayından ne farkı var Hendek’te yaşananların...
Ve son sözü elbette “sinirli adam” Ümit Dİkbayır’a söylemek istiyorum.
Sizin Ankara’da da sinirlenmenizi bekliyorum. Hani önünde İlçe Mille Eğitim Müdürünün kolunu tutup şov yaptığınız okula ödenek çıkarmayı deneyecek misiniz?
Millet sinirli adamı vekil seçerken şovunu Ankara’da yapsın diye oy verdi. Hendek’te ki bürokratın kolunu tutması için değil.
 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Davut Genç
    9 ay önce
    Abi seni gerçekten tebrik ederim. Söz konusu olayla alakalı olarak, onun derdi belli ilçe milli eğitim müdürü ile görüşseniz onun kim olduğunu öğrenirsiniz. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir