• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Şimdiden uçmuş!

11 Mayıs 2018 - 18:25

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adayları bir hışımla sahaya çıktılar. İlçe ziyaretleri falan filan derken teşkilat temayülünün ardından Ankara’da mülakata alındılar.

İktidar partisinden aday adayı olanların büyük bölümü ile tanışıp sohbet etme imkanım oldu.

İçlerinde ‘partili olduğum bilinsin’ düşüncesinde olanlarda var, gerçekten meclise gitmek isteyenlerde. Bugün aday adayı olayım yarın bunu fırsata dönüştürürüm düşüncesinde olanını da tanıdım.

Bir çoğu vekil adayı gösterilecek gibi değil amma velakin haklarını yememek lazım. Mütevazilik ve samimiyet konusunda oran hayli yüksek.

İstisnalar elbette var.

Bir ikisinin hal ve hareketlerine, üsluplarına takıldım.

Amerika’dan gelen bir aday adayı var. Tarzına, hareketlerine bakıldığında sanki “Cumhurbaşkanı Erdoğan seni vekil yapacağım. Git şöyle Sakarya’yı bir dolaş gel” demiş gibi. Tepeden bakan halleriyle epey antipati topladı. Milletvekili aday adayı arkadaş ya Sakarya'yı hiç bilmiyor ya da unuttu. 

Unutmadan; Sanki O olmasa ABD’ye giden bakanlar üst düzey bürokratlar aç kalacak veya kimse ile görüşemeyecekler edası ise işin ayrı bir boyutu...

Amerika’dan gelen aday adayı ile ilgili bir iki teşkilata fikrini sordum. Haksızlık etmeyelim ‘dünyayı kurtaran adama’ diye. Yanılmamışım. Bazı teşkilatlarda kendini anlatıp oy isteme tenezzülünde bile bulunmamış.

Sadece Amerikalı aday adayı değil elbette tarzı ile antipatik olan.

Başkaca isimlerde var.

AK Parti’den aday adayı olup teşkilat başkanlarıyla, belediye başkanlarıyla buluşmayı danışmanlarına aldıranlar da var.

Daha aday adaylığı döneminde burnundan kıl aldırmayan arkadaşları aday hatta meclise gittikten sonra düşünmek bile istemiyorum.

Israrla vurgulayacağım. Yeni dönemde halkın dokunabileceği isimler listelerde olmaz ise, millet gereken cevabı sandıkta verecektir.

Sokakta, kahvede vatandaş değişimi ulaşılabilir vekiller olsun diye istiyor.

Listelerde kimlerin olacağının kararını elbette Ankara verecek.

Ancak bilinmeli ki, Ankara’nın kararı sokakta sorgulanıyor.

Sırf Ankara istedi diye kimse burnu kalkmışlara oy vermez.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum