• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Saflar sıklaştırıldı...

18 Şubat 2019 - 20:46

Adı yerel söylemler genel...
Sandığa gidip şehri yönetecek isimleri seçeceğiz. 31 Mart Yerel Seçimleri yerel olmaktan çıkarıldı. Yapılan anketlerin ardından meclis üyeliklerinde de tek liste ile gidilmesinin yararlı olacağı kanısına varıldı. Yani saflar sıklaştırıldı...
Yıllardır yazıp çiziyorum. Dilim döndüğünce anlatıyorum. Hem yazmaya hemde anlatmaya devam edeceğim.
Belediye başkanı seçerken lütfen partizanca davranmayın.
İlçenizi, şehrinizi yönetmesini istediğiniz başkanlar için kriterler belirleyip değerlendirmenizi ona göre yapın...
Memleketin beka sorunu var diyerek Hendek’te, Karasu’da, Pamukova’da, Kaynarca’da veya diğer ilçelerde başkan seçilmez. El hak Hakkari’de, Şırnak’ta memleketin bekasına sorun teşkil edecek isimler seçilmesin. Vatanını-milletini seven izsimler göreve gelsinler.
Lakin bizim şehir özelinde değerlendirme yapacak olursak; “Beka” diyerek burnundan kıl aldırmayan, selamınızı almayacak birilerine oy vermeyin.
Kendi işinde başarısız olup belediye başkanlığını ekonomik çıkış olarak görene oy verilir mi?
Genel başkanlar ‘beka’ dediği için milletten uzak, selamsız Ali Kemal Sofu, Ankara yeniden aday gösterdi diye başkanlık yaptığı ilçede oturmayan Cevat Keser’e oy verecekseniz karar sizin. Örnekleri daha da çoğaltmak mümkün.
Meseleyi kişiselleştirmek değil niyetim.
Hepimizin, herkesin beş yıl için beş dakika düşünmesi gerekmez mi? Talip olduğu ilçeye hizmet edecek, katma değer katacak en önemlisi ulaşılır bir başkan isteyenler, partizanlık yapmadan karar vermeli...
Meseleye ‘Memleketin bekası’ olarak bakmaya devam edenleriniz var ise; Pamukova’da Güven Övün, Hendek’te Turgut Babaoğlu veya kendi yaşadığınız ilçede ki adaylara bir bakın. Vatan sevdası, millete hizmet aşkı olanlar sadece AK Parti’nin adayları değil. Tercihinizi partizanca davranmadan yapın demek için iki ilçeyi örnekledim.
Derdim Hükümet yerel seçimde yara alsın falan değil. AK Parti’den aday gösterilen ve çok başarılı işler çıkaran veya çıkaracak isimlerde var. Geyve’de Murat Kaya, Sapanca’da Özcan Özen, Kocaali’de Ahmet Acar...

Sanırım iktidar ve muhalefetten verdiğim örneklerle nereye varmak istediğim anlaşılmıştır.
Sözün özü; Belediye başkanı seçmek için sandığa gideceğiz. Ne Dışişleri ne İçişleri Bakanı ne de Hükümeti devirmek için oy kullanmayacağız.
Hepimizin ortak gayesi, ilçemizin, şehrimizin en iyi hizmeti alması. Düğünümüzde birlikte halay çekebileceğimiz, cenazemizde acımızı paylaşacak isimler tarafından yönetilmek hepimizin ortak beklentisi diye düşünüyorum.
Öyle ise partizanlığa gerek yok. Saflarımızı Ankara istediği için değil şehrimiz için sıklaştıralım...
 

 
 

 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aydın kurt
    6 ay önce
    Evet aynen katılıyorum doğru tespit sana birde haber vereyim pomukovada güven övünsün konuşmaya gittiği köy kah beşini kapattırıyor insanları manalı bir şekilde.tehtit ediyor ama milletin gönlünü nasıl kapatacak cavat başkan bilmem ama çok ayıp ediyor ak partiye yakışmıyor bu siyaset