• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Marifet pankartı astırmamak...

09 Ekim 2018 - 14:19

Hizmet alamayan veya hizmet edeceklere ulaşamayan vatandaş tepkisini, talebini pankartla dile getiriyor.
CİMER, BİMER şikâyetlerinin bile kifayetsiz kaldığı dönemde kamuoyu oluşturmak için başlatılan pankart asma eyleminde artış yaşanıyor.
Sapanca’da, Kaynarca’da ve son olarak Adapazarı’nda vatandaş hizmet talebini pankart ile ifade etti.
Peki, vatandaş pankart asınca işler yoluna mı giriyor?
Elbette hayır...
Belediye görevlileri hızlıca pankartı indiriyor. Sonrasında pankartı kimin astığını kimlerin asılan pankartı haber yapanın peşine düşüyor.
Görevleri başkana şirinlik yapmak olan personel, “Vatandaşın canına tak etmese böyle bir işe kalkışmaz” bile demeden hizmet isteyenin tepesine çöküyor. Pankartı asan, astıran bir güzel fırçalanıp haberin yayından kaldırılması veya başkaca baskılar yapılıyor.
Marifet asılan pankartı jet hızıyla kaldırmak mı yoksa vatandaşı pankart açacak kadar bunaltmamak mı? Sorusunun cevabı vicdanlı insanlar tarafından “Vatandaşı pankart açacak duruma getirmemek” olacaktır.
Gel de sen bu meseleyi başkana şirinlik yapanlara anlat.
Daha önce de yazdım, yazmaya da devam edeceğim. Vatandaşa hizmet üretsin, vatandaş ile başkan arasında köprü olsun diye maaş alanlar, başkanı erişilmez yapınca çara ‘pankart’ oluyor.
Birde meselenin diğer boyutuna bakalım.
Pankart asan vatandaşın yolu, köprüsü, suyu velhasıl belediyecilik hizmetlerinde ki eksiklikleri gideriliyor mu sorusunun yanıtı belli. Sen misin bizi ifşa eden diyerek cezalandırılıyor.
Bozuk yol olay soğuyana kadar yapılacak denerek vatandaş oyalanıyor.
Sonra mı.... Sonrasında ara ki bi yetkiliye ulaş.
Bu sefer vatandaş seçimlere bileniyor.
Cezalandırmak için içten içe yeminler ediyor.
Geçmiş dönemde;                                             
Seçim sathına gelindiğinde “vatan-millet” denilerek, “Daha iyisi mi var” denilerek bin bir türlü söylemle hizmet alamamasına rağmen vatandaş söve söve oyunu veriyordu.
Gözlemlediğim kadarıyla bu sefer durum farklı...
Vatandaşa hizmet götürmeyip pankart astıranlar ya aday gösterilmeyecek yada aday gösterilseler bile sandıkta patlayacaklar.
Meseleyi çok uzatmaya gerek yok.
Başkanlar, amirler, memurlar artık bir durumun farkına varmalılar. Marifet vatandaşın astığı pankartı jet hızıyla kaldırtmak değil, marifet vatandaşı pankart asacak duruma getirmemek. Vatandaş belediye başkanına ulaşabilse emin olun pankart asma ihtiyacı hissetmez...
Bilmem anlatabildim mi. Kendini Kaf Dağı’nda gören başkanlar ve de başkana şirinlik yapmak için maaş alanlar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum