• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Kralcılar iş başında...

16 Eylül 2018 - 12:50

Yerel seçimler yaklaşıyor. Herkes kendine göre başkan istiyor.
Yeterince hizmet üretti mi, Bir iki kişiyi kalkındırmanın ötesinde şehre ne verdi, Kin tutup milleti cezalandırdı mı, o makamı taşıyabildi mi... Ve daha birçok soruyu elinin tersiyle bir kenara itenler “benim işimi gördü, bana yakın...” gibi gerekçelerle birilerini desteklemek için çırpınıyor.
Ahilik haftasını bahane edip birileri Ankara’da lobicilik yapmaya hazırlanıyor. Gayeleri “şehir daha iyi hizmet alsın” değil elbette. Şehir esnafının büyümesine katkı sunulduğu içinde lobicilik yapılmıyor. Tek dertleri “Benim işimi görüyor. O giderse şehre hizmet edecek, milletiyle omuz omuza yürüyecek birisi gelir ve bizim pabuç dama atılır korkusu
Karşılanmamış talepleri olanlar, beklentilerine göre taraf seçenler, düzgün insanların varlığından rahatsız olup kendi önünü açmak isteyenler, kraldan çok kralcı olup nasıl olsa kral böyle ister diyenler... Nasıl daha ileri giderim, nasıl kendi yerimi korurum diye sıraya girenler, üstündeki çamur fazla gelip biraz da başkasıyla paylaşmak isteyenler, yanılsama duygusunu yaşam biçimi haline getirenler belediye başkanlıklarında belirleyici olmaya çalışıyor...
Yukarıda sıraladıklarımı isim vererek de yapabilirdim ama şaklabanları, el etek öpücülerini şimdilik ifşa etmek istemiyorum. Nasıl olsa onlar kendilerini biliyor ve üzerlerine alınıyorlar.
Kötüden örnek olmaz diyerek, iyiyi bulma noktasında biz bize düşeni yapmalıyız.
Kim yönettiği bölgeye daha iyi hizmet getirir, şeffaf davranır onun göreve gelmesi için mücadele etmeliyiz.
Millete tepeden bakanları, hizmet üretmek yerine borç yığınağı yapanların yeniden bulundukları makama gelmemeleri için gayret etmeliyiz.
Dün başka bugün başka konuşup davrananlardan ayıklamalıyız şehri.
Sakarya’nın kurtuluşu bizim ellerimizde. Kimse uzaydan bir yerden kurtarıcı gelecek ve şehre sihirli bir dokunuş yapacak diye beklemesin. Biz şehrimize sahip çıkıp birlikte yücelteceğiz...
İki kuru lafa bakıp kandırılmazsak;
Belediye başkanı olduğu ilçede oturmaya tenezzül etmeyenlerin gidişine tanıklık edeceğiz bu dönem...
Milli serveti çarçur edenlerin, isimleri şaibeyle anılanların, hesap vermemek için dinimizi kullananların son dönemi olacak.
Örnekler çoğaltılabilir. Suyu olmayan yere yağmur ve kar yağacak diye yatırım yapanları da dahil edip mevcut başkanları değerlendirelim lütfen...
Seçim gününe kadar sizlere hatırlatma yapacağım. Yorulmadan, yılmadan...
“İlçesine, şehrine hizmet edeceğine inandığımız isimlerin göreve gelmesi için çaba harcayalım” diyeceğim. “Destek olalım” çağrısında bulunacağım.
Kraldan çok kralcı olanlar kendi menfaatleri için lobicilik yaparken sizler kulağınızın üstüne yatmaya devam ederseniz bu şehir kaybetmeye mahkum olur.
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İrfan METİN
    10 ay önce
    Kalemine sağlık Güven Hasbaş güzel teslim et için teşekkür ederim işin gücün rast gelsin selamlar saygılar..