• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

İl Müdürü haklı beyler!

18 Nisan 2019 - 16:21

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı olmasının ardından bir hareketlilik başladı.
Şehirde ki birçok sivil toplum kuruluşu ve gazeteci Çelikel’den boşalan makama yine Sakaryalı birisinin gelmesi gerektiğini beyan etti. İsimler önerildi...
Sakarya’nın beklentisi spora gönül vermiş, hizmet etmiş bir ismin Gençlik ve Spor İl Müdürü olmasıydı.
Onlarca kez dile getirdiğim gibi şehir sahipsiz olunca, Sakaryalı’nın bu beklentisi de gerçekleşemedi.
Yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un Ankara’da dayısı var. Özsoy kendisini istemeyen gazetecileri görmezden gelince bizim meslektaşlar durumdan rahatsız olmuşlar.
Kıymetli arkadaşlarım, meslektaşlarım yeni müdür size neden selam versin. Asaleten atandığında “Sakaryalı müdür istiyoruz” diyenleri tanımayacağını bilmiyor musunuz? Ataması yapılan bürokrat Ankara’da kendisini destekleyen, savunan bir dayı bulduğunda ne zaman görev yaptığı şehri dikkate aldı? Ne zaman şehrin dinamikleri ile birlik olup hizmet üretti?
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy şehir kazan kaldırsa bile o makamda kalacağının farkında. Hangi milletvekilimiz Ankara’da “biz kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Şehri tanıyan içimizden birisi o makama gelsin” dedi ki...Ya da diyecek...
Sahipsiz şehir Sakarya’nın evlatları teşkilatın yükünü taşır ancak il müdürü olarak görev alamaz. Yıllardır spora ve sporcuya emek harcayan Bülent Kasım cezalandırılır. Uğur Kobaş’ı herkes tanır ama Sakarya’yı yönetenler bilmez. İsimleri çoğaltmak mümkün. Mesele isimleri alt alta yazmak değil zaten...
Mesele Sakarya milletvekillerinin, şehrin talebini yerine getirememesi.
Arif Özsoy kaz zamandır Sakarya’da KYK İl Müdürü olarak görev yapıyor. Sizce bilmiyor mu şehrin vekillerinin atamalarda veya görev değişikliklerinde etkisiz kaldığını.
Bal gibi de biliyor.
Şehrin yapısını bildiği içinde bugün sizleri görmezden geldi. Yarın Sakarya’yı görmezden gelecek.
Lafı çok uzatmaya gerek yok.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy gözlemlediği şehirde kendince gövde gösterisi yapıyor. Biliyor ki 365 gün yatsa, tesisler çürüse kendisini görevden almaya Sakarya’nın siyasi erkleri mutedir olamayacak.
Bakan Yardımcısının desteğiyle il müdürü olarak atanan Özsoy raconunu kesmiş...
Sakarya’da il müdürü olmak için şehrin dinamiklerinin fikirlerinin, taleplerinin işe yaramadığını bilen Arif Özsoy haklı beyler.
Bir başka programda yerel yöneticilere posta bile koyabilir!
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum