• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

İktidarın temsilcilerine…

16 Kasım 2017 - 21:20

“Huzur kenti” diyorsunuz; Asayiş olayları almış başını gidiyor. Bir ilçeyi cezaevlerine merkez yapıp haberi büyük iş başarmış gibi “DEV YATIRIM” diye lanse ediyorsunuz…

Eğitim kenti hedefindesiniz ama öğrenci yurdunu cezaevine çeviriyorsunuz.

İkinci üniversite için meclisten karar çıkarmak için zamana ihtiyaç duyuyorsunuz ancak cezaevi kararlarının şip-şak alınmasında övgü bekliyorsunuz.

Sağlık turizmi, doğa turizmi diyorsunuz; Bırakın dışarıdan sağlık hizmeti almayı geleni, şehrin insanı derdine dermanı komşu kentlerde arıyor.

Tren rayları yerin altına alınacak dediniz; Şimdilerde Adapazarı Garına getiremediğiniz trene gar binası yaptırmak için çırpınıyorsunuz.

Sıradan bir taşra kentine döndük, modernlikten, kültür kenti olmaktan dem vuruyorsunuz.

Yaşadığımız kentte yapılanları olumlu değerlendirmek için adeta kendimi zorluyorum. Ama her seferinde duvara tosluyorum.

Asayiş olaylarını çözecek iradeyi kente getiremeyen, eğitimde yaşadığımız sorunları giderecek bürokratı görevlendiremeyen siyasi iktidara ne söylemek lazım bilemedim.

Yukarıda kısaca bahsettiğim olumsuzluklardan rahatsız olanınız var mı?

Mesela Ferizli’nin cezaevleri başkenti gibi anılmasından rahatsızlık duyuyormusunuz? Ferizli yakın tarihimizin cezaevi turizm lideri olacak. İlçeye yaptığınız DEV YATIRIM sayesinde ne kadar övünseniz azdır!

DEV YATIRIMINIZ ilçeye nitelikli göç getirmeyecek hatırlatmak isterim…

Tıpkı Eğitimle anılmak isteyen Hendek’te öğrenci yurdunun yerine yaptırdığınız cezaevi sayesinde ilçenin dengesinin bozulacağı gibi…

Sakarya’nın huzurunu kaçıracak adımlar attığınız, şehrin sağlığıyla oynadığınız için hepinize ayrı ayrı……. (boşluğu siz doldurun)

TREN RAYLARI MESELESİ

Ada Ekspresi’nin şehrin merkezine gelmesi için topu taça atanlara seslenmek istiyorum.

Ağalar, paşalar…

Niyetiniz her ne ise şehre ihanet etmeyin.

Gar binasına mı çökmek istiyorsunuz, şehir içi ulaşımı çözemiyor ve bahane olarak tren raylarını mı öne sürüyorsunuz? Sebebiniz ne olursa olsun, bir kere yönetmeye çalıştığınız şehir için adım atın.

Yıllardır şehir merkezine gelip giden tren yeniden gara gelsin. İster kamulaştırma yapın, köprülü kavşakla geçit sorununu çözün, ister Ulaştırma Bakanlığını ikna edip rayları yerin altına aldırın. Ne yaparsanız yapın ama tren şehrin merkezine, gara gelsin…

SON SÖZ

Biri Büyükşehir olmak üzere 17 belediye başkanı, her biri parti içerisinde aktif görevli 5 vekili, il başkanı, ilçe başkanları kısaca iktidarın temsilcileri hepinize saygılar sunuyorum!

Şehirde ki sivil toplum kuruluşlarını sözüm ona kapalı kapılar ardında eleştiren ancak kamuoyu önünde susan ticaret erbapları sizlere de saygılar sunuyorum!

Muhalefet partisinin temsilcileri sizleri unuttuğumu sanmayın. Sizlere de saygılarımı sunuyorum...

Anladınız siz onu…

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum