• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Hocam net olsanız!

16 Temmuz 2019 - 20:34

Sakarya Üniversitesi’nin kantin işletmeciliği, fotokopi çekmek gibi işlere soyunan Rektörü Fatih Savaşan kamuoyu oluşturmak için o kadar çok süslü laflar etmiş ki...
Hocanın anlattıklarına bakılırsa üniversite kapalı devre sisteme geçecek. Öğrenciler kampüste yatıp kampüste kalkacak.
Rektör Savaşan kamuoyu oluşturmak için kurguladığı süslü cümlelerle öğrencilerin karşısına geçip masal anlatsa eminim hiçbir öğrencinin barınma sorunu kalmayacak. Kimse yurt aramayacak, hocanın hayalini kurduğu kantinlerin bir köşesine kıvrılıp yatacak.
Basın toplantısında konuşulanlardan anladığımız kadarıyla Fatih Savaşan; Kendisini makama getirenlerden aldığı güç ile şehri karşısına almış. Adeta meydan okuyor.
Hocanın süslü cümlelerinin arkasında ki asıl neden bence şöyle;
-Ben hayal satarım...
-Gerçekleştireceklerimi masal gibi anlatıp, sizleri uyuturum...
-Kantin işletmeyi kafaya taktık. Bu fikrimizin önünde kimse duramaz...
-Beni makama getiren güç sizin iktidara mensup vekillerin sıralamasını belirleyen güç...
Hocanın hayal dünyasında ki kampüsü anlattığı toplantıyı bir kenara bırakıp gerçekleri görmek gerek.
Sevgili Fatih Savaşan hocam; Üniversite rektörü, yardımcıları, dekanlar velhasıl akademik kadroya hep saygılı oldum. Eğiten, öğreten geleceğe hazırlayan topluluk sadece benim değil toplumdan da her daim hak ettiği saygıyı gördü.
Farkındamısınız bilemiyorum ama kantin işletmeciliği inadınız nedeniyle mesleğinize, ünvanınıza olan saygı azalma eğiliminde...
Ve yine farkındamısınız bilemem ancak göreve geldiğiniz günden beri öğrenciler için tiyatro, konser, şenlik tertiplenmedi. Yine öğrenciler için hangi sosyal aktiviteyi hayata geçirdiğinizi merak ederim. Dün çocukların sosyal hayatına dokunan hamleler yapmayan rektörün hayal dünyasında ki kampus projesine nasıl inanalım?
Amacınız gerçekten üniversiteyi yüceltmek, çocukları mutlu etmek mi yoksa kantin vs gibi tesisleri işletmek mi?
Açık ve net bir şekilde sorduğum soruya cevap verip vermemek sizin tercihiniz. Lakin Sakarya’nın en önemli markalarından birisi olan Sakarya Üniversitesini sizi makama getirenlerden aldığınız güç ile değil şehrimizden, yaptığınız başarılı işlerden aldığınız güç ile yönetmek durumundasınız.
Prof Fatih Savaşan basın mensuplarıyla buluşmasında ifade ettiği gibi kaliteli öğrenciler gelsin istiyorsa gerçekçi olmalı. SAÜ’nün Savaşan döneminde ki yol haritasını açık ve net ortaya koymalı.  Sevgili hocam size akıl vermek niyetinde değilim amma velakin sizin sergileyeceğiniz tavra göre Sakarya Üniversitesi ya eğitim yuvası olur, öğrenciler tarafından bilinçli olarak tercih edilir. Ya da açıkta kalmak istemeyenlerin geldiği yer olur.
Durum onu gösteriyor ki siz açıkta kalmak istemeyen öğrencilerin gelmesi için gayret sarf ediyorsunuz...
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum