• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Etraf çok kirli başkan!

15 Kasım 2018 - 18:37

Her seçim döneminde benzer şeyler oluyor. Her ne hikmetse yapanın yanına kar kalıyor.
Kendine güveni olmayan tipler yine sahaya indi. Seçim sürecinde bir AK Parti klasiği haline gelen olayların önüne geçilmeli artık.
Projen var mı? Seni neden aday göstersinler? Senin diğerlerinden farkın ne? Ve daha birçok soruya cevap veremeyen tipler siyaseti bel altı yapar...
Kara çalıp, iftira atarak yol almaya çalışırlar.
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adaylığı sürecinde yine aciz, iftiracı tipler ortalıkta geziniyor. Akıllarınca karşısındakileri karalayarak kendilerini öne çıkaracaklar.
Oturduğu mahallenin başına sandık koyulsa oy alamayacak tiplemelerden bahsediyorum. Bırakın mahalleyi kendi apartmanlarında seçilemeyecek tiplemeler bir ilçeyi, şehri yönetmenin yomlunun çamur atmaktan geçtiğini düşünüyor. Kendilerince en iyi bildikleri işi yapıyorlar.
Hazırlanmışlar aylar öncesinde.
Sahte isimlerle açılan sosyal medya hesaplarıyla iftiralarına başladılar.
Bir tarafım “bırak kendi kendilerini yesinler” derken bir tarafımda “bu acizlerin ipliğini pazara çıkar” diyor.
Siyasetin kalitesini düşüren kalitesizler nedeniyle, seviye gittikçe aşağıya düşüyor.
Mesele sadece parti içi mesele olsa emin olun kılımı kıpırdatmayacağım. Ancak onarılması güç yara veriyorlar şehre.
Etnik milliyetçilikten tutun da her türlü pisliği yapan bu tipler belli olmasına rağmen müdahale edilmemesi can sıkıcı boyuta ulaştı.
İnsanları kutuplaştıran, ayrıştıran tiplemelere ne AK Parti’nin il başkanı ne de vekilleri bir şey demiyor...
Çok garip...
AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç;
Tanıyanların oy vermediği, kendi mahallelerinde kurulan sandıktan çıkamayan, halkın nazarında kıymeti harbiyesi olmayan tiplerin ‘Dava’ falan dediklerine bakmayın. Onlar dün başka kapıdaydılar. Yarın nerede olacaklarını kimse kestiremez...
Aday adaylarınızın birbirlerine kara çalmaları umurumda değil bilesiniz. Ancak suçsuz günahsız insanları kutuplaştırmak için etnik milliyetçilik yapmaları sinir bozucu. Şehrin en önemli problemlerinden olan ‘birlik ve beraberliği’ dinamitlemeleri sinirimi bozuyor.
Sayın başkan etraf çok kirlendi yine. Aday adaylarınızı uyarı yapamayacağınızı bilmeme rağmen yine de rica ediyorum; Tek yetenekleri etrafı kirletmek olan isimleri ikaz edin. Şehre zarar vermekten vazgeçsinler...
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adalı
    9 ay önce
    Bir iki elle tutulur örnek verseydin.klişeleşmiş şeffaflık,dürüstlük kelimeleri tek başına bir anlam ifade etmiyor.