• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Bizim stat belgeseli

19 Ağustos 2018 - 14:51

Sakarya Atatürk Stadı yıkılıp yerine Millet Bahçesi yapılacak...

Hiç kuşkusuz şehir insanının bu statla ilgili anıları var.

Mutluluğu, hüznü var.

Sahada top oynayanından tribünden destek olana, transfer yapan yöneticisinden ‘istifa veya büyük başkan’ denilen isimleri hepimizin Atatürk Stadı’nda anılarımız var.

Sakarya’da bir grup ‘Bizim Stat’ belgeseli için çalışma yapıyor. Hatta bir fragman yayınlandı bile...

Düşünen, emek veren herkese öncelikle teşekkürlerimi iletmek isterim.

Lakin....

Sakarya’nın efsaneleri nasıl seçildi?

Kulüp başkanlığı yapmış isimlerin tamamı davet edildi mi?

Mesele belgesel hazırlamak ve tarihe not düşmekse konu ve konuklar iyi seçilmeli diye düşünüyorum.

Mesela Kulüp Show Tv’ye satılmadan önceki Başkanımız Nihat Ayyıldız yer alacak mı belgeselde. Rahmetli Ayyıldız’ın olması ‘Bizim stat’ belgeseline değer katar diye düşünenlerdenim.

Ya da Sakaryaspor’un zor dönemlerinde görev alan İbrahim Müftüoğlu başkan olacak mı belgeselde, merak ediyorum...

Son dönemden isimlerinde olduğunu gördüm paylaşılan fotoğraflardan. Öyleyse İsmail Gürses ve Halit Evin gibi isimlerinde o belgeselde olması gerekir.

Selahattin Aydın’a ‘Düzceli Başkan’ etiketi de bizim statta verildi, takım galipken “Aziz Duran istifa” tezahüratı da bizim statta yapıldı. Bunların hepsinin yeniden yaşanması gerektiğini düşünenlerdenim.

Bülent Yılmaz, Sabri Küçük ve halen şehirde yaşayan birçok ismin ‘Bizim Stat’ belgeselinde bir kare fotoğrafını bile görmek daha da kıymetli yapmaz mı belgeseli.

‘Bizim Stat’  belgeselinin ne kadar geniş kapsamlı düşünülerek hazırlandığını bilmiyorum.

Maksadım yapılan güzel işe su katmak değil. Ancak şehrin genel bir hastalığı olan ‘bizden olmayan’ durumu yaşansın istemiyorum bu belgeselde. Sesimiz kısılana kadar tezahürat yapanların keyifle izleyeceği bazen hüzünle bazen de mutlulukla izleyeceği bir belgesel için Metin Doğrucan’da, Keçi Yılmaz’da yer almalı. Hatta Dede Nevzat (Nevzat Urhan) yazıp çizdiklerini aktarmalı.

Kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem. Ancak yukarıda isimlerini saydığım ve saymayı unuttuğum isimlerden bir kare olmalı belgeseldi.

Bu şehri tribünden seven çocuklara hatıra bırakılacak bir belgesel fikri kimden çıktıysa tebrik ediyorum. Emek veren, mesai harcayan herkese şükranlarımı sunuyorum.

‘Bizim Stat’ belgeseli ile alakalı benim de naçizane katkım olsun diye fikir beyan ettim. Umarım ‘bizden olmayan’ düşüncesi yıkılır ve belgeseli izlerken kah hüzünlenir kah mutlu olarak anılarımızı tazeleriz...

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum