• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Allah hesap sormaz

05 Eylül 2018 - 11:52

Allah bizden hesap sormaz, korkmayın’ cümlesi şahsıma ait değil. Akyazı Belediyesi’nin başkanına ait. Hasan Akcan başkan namı diğer “Hasan Hoca” başarılı icraatlarıyla değil polemikleriyle gündemde kendine yine yer buldu...
Esasında herkes yapamaz Başkan Akcan’ın yaptıklarını.
Şeffaflık denince ‘pantolonu mu çıkartacağız’  belediyenin borçları, satılan arsa miktarı, arsalardan elde edilen gelirler sorulunca ‘mahremiyet’ diyen başka bir başkan var mı? YOK
Akyazı’nın kadersizliği de bu olsa gerek.
Bir başkan yönettiği bölgeye hak ettiği hizmeti veremeyebilir. Becerisi yoktur, ekibi iyi değildir. Aynaya baktığında kendini dev aynasında görüyordur. Toplumun taleplerine kapalıdır. Başkanları başarısızlığa iten başkaca sebeplerde sıralanabilir. Belki de Hasan Akcan’ın belediye başkanlığında yeterince başarılı olamamasının altında başka nedenler vardır. İnanın Akcan’ın hizmet karnesi değil bugünkü gündemim...
Hasan Akcan’ın şeffaf belediyecilikten bahsedip gündemi değiştirmek için kullandığı cümlelere takıldım.
Borç soruluyor ‘Mahremiyet’
Arsalar ne oldu ‘Mahremiyet’
Şeffaflık ‘Pantolonu mu çıkartacağız’
Aksartepe’yi neden hibe kredi ile değil de... “Yaptıklarımızdan dolayı Allah bize hesap sormaz, korkmayın”
AK Partili Belediye Başkanına Meclis Üyeleri soru soramıyor. Polemik yaratacak cümlelerle soruları cevapsız bırakıp karşıya geçiyor. Son meclis toplantısında yaptıklarını savunmak için “Allah bize hesap sormaz, korkmayın” diyerek yine gündem oldu.
Adalet ve Kalkınma Partisi çok güçlü bir parti. Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ha keza...O da çok güçlü bir lider.
Partisi ve lideri için herkesin bildiğini tekrarlayıp Akcan ile alakalı merak ettiğim konuya gelelim. Hasan Akcan güçlü bir siyasi partinin mensubu olduğu için mi meclisten gelen sorulara cevap vermiyor? Cevap vermemekle yetinmeyip ipe sapa gelmez cümleler kurarak gündemi değiştiriyor.
Belediye meclislerinde görev alan isimleri millet seçiyor. Güçlü AK Parti’nin Güçlü Lideri Recep Tayyip Erdoğan her seferinde ‘MİLLET’ vurgusu yapıyor.
Gücünü Milletten alan bir partiye mensup belediye başkanı nasıl oluyor da milletin temsilcilerini ciddiye almıyor...
Nasıl oluyor da ‘mahremiyet’ kavramının arkasına saklanıp yapılıp edilenleri milletten saklıyor...
Akyazı Belediyesinde meclis üyeleri bırakın hesap sormayı bilgi alamıyor. Başkana göre yapılanlardan dolayı “Allah’ta hesap sormaz” Durum Akyazı’da böyleyse MİLLET derdini kime anlatacak. Yapılamayan hizmetler ve yapılan yanlışları ‘Allah’a havale edip’ beklemekle yetinecek mi?
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum