• Reklam
Reklam
Reklam
Güven Hasbaş

Güven Hasbaş

Ah be Ergün ağabey…

15 Şubat 2018 - 14:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 Mart’ta Sakarya’da olacak. İktidar partisinde genel başkanlarını coşkuyla karşılayıp, muhteşem bir organizasyonla ağırlayıp, mutlu mesut uğurlama derdi varken Ergün Özkan, sürecin fırsata dönüştürülüp dönüştüremeyeceğini sorgulamış…

Tren raylarının yerin altına alınması meselesini irdelemiş, bitmek bilmeyen Karasu demiryolunu ve daha birçok sorunu örnek gösterip 11 Mart’ın tabiri caizse fırsata dönüştürülmesini önermiş.

Yıllardır bu şehirde siyasetin içerisinde olan Ergün Özkan’ın talebini, yazısına konu ettiği gerçekleri inkar edecek değilim. Ergün ağabeyin yazısında dikkat çektiği sorunlara falan takılmadım. Hatta sorunlar ve dönem dönem verilen beyanatları n hatırlatılması hususu normal şartlarda işe yarayan bir durumdur. Ama Sakarya’da yaşadığımız gerçeğini unutmamak lazım.

Benim yazıyla alakalı eleştirdiğim, hatta kafama takılan kısım Ergün Ağabeyin İktidarın temsilcilerinin tavrını bildiği halde böyle bir beklenti içerisine girmesi…

Ergün Özkan’da bal gibi biliyor ki; Ak Parti’nin temsilcileri, seçilmişleri şehrimizin sorunlarını, hizmet eksiklerini Ankara’ya taşıyabilecek imkanları varken bunu yapmayanlar sence kongrede bu sorunları dile getirirler mi?

Eğer bizim seçilmişlerin tek derdi Ankara’ya şirin görünmek olmasa, hizmet etmek, bölgeyi kalkındırmak gibi bir düşünceleri olsa zaten bugün bu durumda olmayız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişini fırsata dönüştürmeye falan da gerek kalmayıp, partisi döneminde şehre kazandırılan hizmetleri konuşuyor olurduk…

Ergün Ağabey siyaseti, şehrin gündemini yakından takip eden bilen birisi olarak iktidar temsilcilerinin asla yapmayacakları bir mevzuyu gündeme getirmesine şaşırdım.

Yoksa hepimiz biliyoruz ki; Raylar yerine altına alınmadı. Karasu-Sakarya demiryolu bitirilemedi. Ve daha birçok soruna dokunulmadı. Sorunların çözümünden geçtik konuşulması bile aforoz edilme nedeni artık…

Makam-mevki peşinde koşmak için harcanan mesainin yarısı bile şehrin daha çok hizmet almasına yetecekken ve Sevgili ağabeyim Ergün Özkan bunu biliyorken neden köşe yazısına taşıdı oraya takıldım.

Ergün ağabey lütfen samimice cevap ver. Sen şehrin seçilmişlerinin eksikler hatırlatınca göreceğini falan mı düşünmeye başladın?

Biz Sakarya’da yaşıyoruz unutma!

Burası Urfa, Mardin veya Anadolu’nun birçok kenti gibi değil. Burada haklıdan değil güçlüden yana tavır alınır. Liderin canı sorunlarla sıkılmaz. Eğer lidere sorun götürülürse bir sonra ki seçimlerde yeniden aday gösterilememe korkusu yaşanır.

Sakarya’nın seçilmişleri bilir ki vatandaş hizmeti en iyi yapabilecek olanı değil güçlünün adayına oy verir. Bu şehir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sever. Erdoğan’da bu sevginin farkındadır. Sorunlar, dertler Erdoğan’a ulaştırılmadığından olacak ki yıllardır aynı isimleri sahnede görürüz…

Mevzu hayli uzadı.

Ak Parti’de gündem il kongresi ve kongrenin olabildiğince coşkulu geçmesi.

Seçilmişler yönetime kendilerinden birilerini yerleştirme, partiye gönül verenler ise 50 kişilik ekibin içerisinde yer alma telaşında.

Ah be Ergün ağabey…

Şehrin gerçeklerini gören, bilen birisi olarak sen bari yapma!

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum