• Reklam
Reklam
Reklam
Günay Yazıcıoğlu

Günay Yazıcıoğlu

Karar Serdivan halkının

18 Şubat 2019 - 20:43

 
Bir yerde “Benim Serdivan’a verecek artık bir şeyim kalmadı” diyen bir belediye başkanı yeniden aday gösteriliyor.
 
Diğer tarafta Baro Başkanlığı döneminde her kesimin sesi olmuş veya olmak istemiş, şehre dair fikir beyan etmekten, söz söylemekten geri durmamış, haksızlıklara, mağduriyetlere ‘kör-sağır’ olmamış, sadece Sakarya’da değil, ülkede ki olumsuzlukların giderilmesi için öne çıkmış azimli, kararlı, genç, dinamik ve tuttuğunu koparacak bir belediye başkan adayı var.
 
Önceki gün Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Zafer Kazan’ın proje lansmanı ve aday tanıtım programına katıldım.  Baro Başkanlığı döneminde yaptıkları ile hayranlıkla takip ettiğim Zafer Kazan’ın, projelerini gördükten sonra hayranlığımım iki kat daha arttı.


Küçük dokunuşlarla insanların gerçek ihtiyaçlarına cevap verecek, gerçekten üzerinde çalışılarak büyük bir titizlikle hazırlanmış projeler için Zafer Kazan ve ekibini kutlamak istiyorum.
 
Bu denli güzel projelerin yanında ‘Benim Serdivan’a verebileceğim artık bir şey kalmadı’ diyen bir belediye başkanı ve adayını kıyaslamak bile istemiyorum.
 
Yusuf Alemdar’ı severim. İyi bir insan. Serdivan halkı tarafından da sevilen bir belediye başkanı. Ancak onun bu dönem yeniden belediye başkanı seçilmesine bunlar yeterli gelir mi bilemiyorum.
 
Açıkçası şunu da merak etmiyor değilim, gittiği yerlerde oy isterken vatandaş ; “Başkan sizin Serdivan için verecek bir şeyiniz kalmamıştı. Ne yapmak için aday oldunuz? Serdivan’a ne vereceksiniz?” diye sormuyor mu?
 
Ya da ; “Serdivan’a verecek hiçbir şeyim kalmadı” diyen sevgili Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar gittiği yerlerde vatandaşa yeni döneme dair hangi vaatlerde bulunuyor...
 
Başkan Alemdar deneyimli bir siyasetçi. Sırf Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemleri üzerinden seçimi götürecek hali yok ya...
Şu meşhur memleketin ‘beka’ meselesi ile de bir yere kadar yürütülür seçim çalışması. Devamını cidden merak ediyorum..
 
Eeee verecek bir hizmet yoksa sığınılacak en kolay söylem oldu ‘beka...’
 
Bu arada biz genel seçim değil, yerel seçime gidiyoruz. Adayların yerelde neler yapacaklarını halka sunmaları gerekirken beka sorunu neyin nesi?
 
Neyse biz yerel siyasete dönelim..
 
“Sosyal belediyecilik bizim işimiz” diye yola çıkan Zafer Kazan’ın lansmanda sunduğu kadını, yaşlısı, çocuğu, sokak hayvanları, işsizi, çiftçisi her kesim düşünülerek hazırlanan bu özel projelerden sadece birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Oldu da Zafer Kazan, belediye başkanı seçilemedi..
 
O zaman ‘Serdivan’a benim verecek birşeyim kalmadı’ diyen Yusuf başkanın, bu projeleri değerlendirmesini öncelikle Serdivan’da yaşayan bir vatandaş olarak istiyorum.
 

 • Belediye olarak ihtiyaç olan mahallelerde açacağımız kreşler ile çocuklarımıza kar amacı gütmeden kaliteli eğitim ortamı sağlayacağız.
 
 • “Halk Kart” uygulamasını hayata geçirerek, Serdivan’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sosyal yardımlardan faydalanmasını sağlayacağız.
 
 • İhtiyaç sahibi ailelere bebek bezi ve mama yardımı yapacak. Sosyal güvencesi olmayan ailelere ücretsiz süt imkanı sağlayacağız.
 
 • Belediye bünyesinde ‘Kırsal Kalkınma Bürosu’ kuracağız.
 
 • Kazımpaşa’da bir üretici pazarı kuracağız. Bu pazarda sebze haline gelen ürünler değil, köylünün kendi ürettiği malları satacak. Üretilen ürün değerini bulacak.
 
 • Öğrencilerin en büyük sorunu olan barınma sorununun çözümüne destek öğrenci yurtları yapacak. Öğrencilere ekonomik, konforlu konaklama hizmeti sunacağız.
 
 • Öğrencilerin yoğun kullandığı duraklar ve üniversite yakınlarında sabah ve akşam olmak üzere iki kez çorba ikramında bulunacağız. Öğrenciler sadece kimlik kartlarını göstererek bu hizmetten faydalanacak. Böylelikle öğrencilerin beslenme bütçesine destek olacağız.
 
 
 • Şiddete maruz kalan ve can güvenliği tehlikede olan kadınlarımızın kalabileceği bir ‘Kadın konuk evi’ inşa edeceğiz.
 
 • 4-12 yaş arası çocuklarımıza ücretsiz hizmet verecek bir ‘Çocuk ağız ve diş sağılı merkezi’ açacağız.
 
 
 •  60 yaş üstü vatandaşlarımızın sosyal ve fiziksel aktivitelerini arttırıp, yaşıtları ile zamanlarını paylaşmalarını sağlayacak bir ‘olgun gençlik merkezi’ inşa edeceğiz.
 
 • 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımıza ihtiyaçları halinde evde  hemşirelik ( enjeksiyon, serum, pansuman) ve kuaför hizmeti vereceğiz.
 
 
 • Sokak hayvanlarına muayene ve tedavi hizmeti verecek bir hayvan kliniği kuracağız.
 
Evet Serdivan karar senin..
 

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • G.Şntrk
  4 ay önce
  Adaşımı tebrik ediyorum gazetecilik böyle bir şey . Gördüğünü gerçekçi bir bakışla yansıtmayı becerebilmektir. Halkın haber alma hakkına tamda denk düşmüş. tarafsız bir bakışla gazetecilik yapabilecek üç beş yürekli insan olsa Sakarya gerçek kimliğine kavuşur.