• Reklam
Reklam
Reklam
Günay Yazıcıoğlu

Günay Yazıcıoğlu

DENETLENİYORMUŞ? Hadi canım..

10 Temmuz 2018 - 19:02

Dün Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Müdürlüğü’nden bir haber geldi. Haberin başlığı ‘Konforlu yolculuk için’ diye başlıyordu…

Yaz sıcaklarının artması ile birlikte Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı denetim ekipleri toplu taşıma araçlarında klima ve temizlik denetimlerini sürdürüyormuş. Gelen habere göre; yapılan  denetimlerle toplu taşıma araçlarında temiz, serin, konforlu bir yolculuk yapıyormuş vatandaşımız..

Acaba ben ayrı bir şehirde mi yaşıyorum, yada belediye yanlışlıkla başka bir şehrin ulaşım daire müdürlüğünün haberini mi pas etti diye düşündüm..

Serdivan’da oturuyorum, işyerim Erenler’de.. Dolayısı hem Serdivan , hem de Erenler Et-Balık hattı toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlıyorum. Ben bugüne kadar belediye otobüsü dışında hiçbir toplu taşıma aracında klimaların çalıştığını görmedim. Hamam gibi olan aracın içinde şoföre rica minnet kapıları açtırıp doğal klima ile yolculuk yapmaya çalışıyoruz. Bazıları aksi  ‘Yasak kapıyı açamam” derken, klimayı açın o halde dediğimizde aldığımız cevap ise, “Klima bozuk” oluyor.  Bu yüzden zaman zaman araç içinde tartışmalarda yaşanıyor.

Doğal olarak dolmuş ve minibüse binmişsem, bu araçları kullanan herkes gibi saunadan çıkmışçasına araçtan iniyorum. Anlayacağınız gerçekten çoook konforlu(!) bir yolculuk yapıyoruz…

Ulaşım Daire Başkanlığı denetim ekibine soruyorum; “Kardeşim siz hangi toplu taşıma araçlarını denetliyorsunuz?”

Hadi biri kaçar, ikisi kaçar, yahu ben her gün en az 4 kez bu araçları kullanıyorum. Her bindiğimde de farklı araçlar oluyor. Denetim bunun neresin de?

Bu araçlar gerçekten bahsettiğiniz gibi denetlenmiş olsa, en azından bindiğim bir araçta klima çalışır dı? Araçları tek tek kontrol etmenize bile gerek yok. Bulvara çıkın geçen araçlara bakın hepsinin camları açık. Klima çalışan bir araçta cam, kapı açık bırakılır mı?

Temizlikmiş…

Hangi temizlik kardeşim…

Sizin temizlik anlayışınız nedir Allah aşkına?.  Yazın beyaza hasret kaldım. Beyaz bir kıyafet giymek ne mümkün. Bazı araçların koltuklarına otururken midem kalkıyor resmen. Eve gittiğim zaman bir yere oturmadan direk üzerimi çıkartıp, kirliliğe atıyorum.

Gönderilen haberde tuttuğum tek nokta toplu taşıma araçları ile ilgili şikayetlerinizi 153’e bildirin deniyordu. Yani belediyenin Çözüm Masası. Daha haberi yayına vermeden 153’ü aradım ve kullandığım hatları ve şikayetimi dile getirdim. Yarım saat bile sürmedi telefonuma bir mesaj, “Şikayetiniz ilgili birime iletildi”  Bugün yine saunalı yolculuk yaptım. Yarın bakacağız, şikayetimiz ne kadar ilgili yerlere gitmiş..

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum