• Reklam
Reklam
Reklam
Günay Yazıcıoğlu

Günay Yazıcıoğlu

ADA TRENİ'Nİ KİM GETİRDİ?

15 Mart 2019 - 21:02

Önce hızlı tren bahanesi ile seferleri kaldırılan, ardından şehir içi trafiğine engel bahanesi ile Adapazarı merkezine sokulmayan Ada Treni, 2012 yılından beri Sakarya’da kanayan bir yaraydı.
 
Özellikle ilimize İstanbul, Kocaeli’nden gelip giden, aynı zamanda ilimizden de İstanbul ve Kocaeli’ne gidip gelen üniversite öğrencileri için ucuz ulaşım yoluydu Ada Treni.
 
Yapılan tüm çağrılar, eylemler seçim aralıklarında hep sonuçsuz kaldı.
 
Hükümet, hükümet temsilcisi milletvekilleri, yerel yöneticiler kör, sağır oldu.
 
Seçim dönemlerinde ‘cek, cak’ larla Sakaryalı uyutuldu.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ada Treni’nin Adapazarı merkezine getirmeyeceklerini üzerine basa basa her platformda söyledi.
 
Gelmeme nedenini de trafiğe bağladı.
 
Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, Ada Treni’nin alttan yada üstten yapılacak geçitlerle getirmelerinin mümkün olduğunu, bunun çok maliyetli olup, karşılayacak paralarının olmadığını söyleyip durdu..
 
Peki şimdi ne oldu da bir parmak şaklatmasıyla Ada Treni Adapazarı’na geliyor.
 
Üstelik ne alttan, ne üsten bir geçit yapılmadı.
 
Belediye bütçesini bırak, devletin kasasından bir kuruş para harcanmadı.
 
Sadece mevcut rayların üzerine gelmesi gereken tren konuldu.
 
Bu trende yarın seferlere başlayacak.
Gelelim sadede...
 
Daha önceki yıllarda ‘ceketini koysa’ girdiği her seçimi alan AK Parti, bu seçimin öyle olmayacağını gördü.
 
Ülkemizde son yıllarda yaşanan istikrarsızlık, terör, ekonomik kriz derken halkın AK Parti’ye inancı ve güveni sarsıldı.
 
Yapılan anketler bunu bariz bir şekilde ortaya koyunca, ‘ceketini koysa kazanır’ devrinin artık AK Parti için bittiği görüldü.
 
Bunun yanında Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları tarafından bundan yaklaşık 4 ay önce başlatılan “Ada Treni Adapazarı’na gelecek” eylemi, her hafta sonu Adapazarı Gar Meydanı’nda geniş katılımlı devam edince, vatandaşın AK Parti’ye yönelik tepkileri de artarak dillenmeye başladı.
 
AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi ile yeni bir seçim taktiği devreye sokuldu.
 
Aslında tek kuruş para harcanmadan çok basit bir şekilde şehir merkezine Ada Treni’nin getirilebileceği belirtilerek, Ada Treni’nin gelmeme nedeninin tüm sorumluluğu ve suçu yeniden aday gösterilmeyen  Zeki Toçoğlu’nun üzerine yükleniverdi..
 
Yani Sakaryalı’nın Ada Treni’nden mahrum kalmasında tek günah keçisi halk gözünde Toçoğlu gösterildi.
 
Sayın vekiller bu mahrumiyette tek suçlu Toçoğlu değil, sizlerde yıllardır halkın taleplerine kulak tıkadığınız için kusura bakmayın suçlusunuz..
 
Ada Treni yarın saat 12.00 itibari ile seferlerine başlayacak. Şimdi oturum bir düşünelim..
 
CHP Kadın Kolları 4 ay önce “Ada Treni Adapazarına gelecek” eylemlerini başlatmasaydı, yarın Ada Treni bu şehre gelir miydi?
 
Benim gibi bir çoğunuzda şuan “gelmezdi” dediğinizi duyar gibiyim..
 
Ada Treni Adapazarı’na yeniden geliyorsa burada CHP Kadın Kollarını alkışlamak gerekiyor.
Ben şahsen CHP Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, başta olmak üzere her hafta sonu yağmur, çamur, kar, soğuk demeden Adapazarı Gar Meydanı’na gelen Kadın Kolları üyelerini ve desteğini bir an olsun bırakmayan, kadınların yanında olan İl Başkanı Erdoğan Isır ve yönetimini kutluyorum.
 
Bu başarı sizin, alkışta size..
 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Nagihan tuncel
  3 ay önce
  Yazılarınızı keyifle okuyorum. Sizin gibi cesur yazarlar maalesef çok az.
 • Zeynep
  3 ay önce
  Teşekkürler sakaryalı hanımlar.. teşekkürler değerli basın haberleşin. Com. Sevgili Günay yazıcıoğlu paylaşımız ive emekleriniz için
 • Selda Akça
  3 ay önce
  Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum.Kadinlarimizi kutluyorum.
 • Hatice Arslan
  3 ay önce
  Sn. Azize Çeroğlu ve emeği geçen herkese teşekkürler. Yağmur, kar, soğuk demeden her hafta cumartesi günü, trenin gelmesi için toplanıp mücadele ettiler.
 • Ercüment Naci Berkan
  4 ay önce
  Ne tesadüf AKP Genel Başkanı Sakarya mitingine gelmeden önce treni getiriyorlar. İnsanların gazını alacaklar. Bakın Büyük şehir ve Adapazarı belediye başkan adayları istedi bizde isteklerini yerine getirdik diyecek. Seçim sonrası tekrar Mithatpaşanın yolunu gösterecekler. Daha bir hafta önce olmaz demediler mi değişen oy kaybı korkusu.
 • Suat soysev.
  4 ay önce
  Burda kimin emekleri varsa emeklerini alkışlamak gerek teşekkürler.