banner2

banner1

08.03.2020, 17:14

Yaza kaç hafta kaldı?

Baharın habercisi üç cemre de düştüğüne göre, kışın ağırlığını atmanın vakti geldi. Kalın kıyafetleri yavaş yavaş bırakırken aynalara küs kalmamak için harekete geçmenin tam zamanı!

Hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle kilo vermek mümkün.

Şekeri azaltın!

Çayınıza attığınız yarım şeker, günde bir kerecik yediğiniz minik çikolata, yemek sonrasına eklediğiniz bir şerbetli tatlı vücudunuzdaki yağlanmanın sebebi! Karın bölgesindeki yağlanmanın sorumlusunun bu minik tatlı arkadaşlar olduğunu unutmayın.

Su içme alışkanlığını arttırın!

Vücudunuz susuz kaldığında, size “açım” dediğini biliyor muydunuz? Yememeniz gereken gıdayla karşılaştığınızda ilk tercihiniz su içmek olsun. Suyu koz olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede fazla kalori almaktan kurtulabilirsiniz.

Hareketinizi arttırın!

Günlük koşturmaca da spor salonuna gidecek vaktimiz olamayabilir ama ev tipi egzersizlerle sıkılaşmak mümkün. Amaç kalori harcamaktan ziyade, metabolizmayı hızlandırıp sıkılaşmayı sağlamak. Sadece 20 dakikanızı ayırıp metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Tatlı ihtiyacını azaltmak için;

Gün içinde atıştırmalıklar bulundurun. Kan şekerimiz ana yemeklerden ortalama 3 saat sonra düşer. Bu düşüş abur-cubur isteğini arttırırken kontrolsüz yemek yemelere neden olabilir. Kontrolü kaybetmemek açısından yanınızda kuru meyve, ceviz, fındık, badem, leblebi gibi sağlıklı atıştırmalıklar bulundurabilirsiniz.

Yağ yakan mucize besin aramaktansa, kendinizdeki mucize değişimi fark etmeniz size iyi gelecektir.

Yorumlar (0)