• Reklam
Reklam
Reklam

‘Yatırımların artığı bir iliz’

SATSO Başkanı A.Akgün Altuğ, mesleki kuruluşların başkanları ile bir araya gelerek yerel seçimler öncesi Sakarya’nın öncelikleri, sorunları, çözüm önerileri çalışmalarını başlattı.

‘Yatırımların artığı bir iliz’

SATSO Başkanı A.Akgün Altuğ, mesleki kuruluşların başkanları ile bir araya gelerek yerel seçimler öncesi Sakarya’nın öncelikleri, sorunları, çözüm önerileri çalışmalarını başlattı.

‘Yatırımların artığı bir iliz’
06 Şubat 2019 - 13:20
Reklam

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Gürpınar, Adapazarı Ziraat Odası’ndan temsilci Murat Sarı, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Cengiz Alkın, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, sonraki toplantıya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Tabipler Odası, Şehir Plancıları Odası başkanlarının da katılımıyla oluşan “Başkanlar Güç birliği” tespit edilen sorunları, çözümüne kadar peşini bırakmadan takip edeceklerini belirttiler.

ETRAFIMIZA TAŞAN ÖZEL BİR BÖLGEYİZ
Sakarya’da 31 Mart’taki yerel seçimde seçilecek belediye başkanlarının 2019-2024 yılları arasında görev yapacağını belirten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “İlimiz sanayisi yanında aynı zamanda tarımı ve turizmiyle de çok değerli. Sakarya olarak kendi potansiyelinin farkında, ne istediğini bilen, hedefleri olan, hızla gelişen, yatırımların hızla arttığı bir iliz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra kendimize yeterken etrafımıza taşan özel bir bölgeyiz. Bu farkındalığı, güçlü bir birliktelikle sinerjiye çevirmenin gayretindeyiz.

SAKARYA’NIN HER KONUSU BİZİ İLGİLENDİRİYOR
Sakarya’nın her konusu bizi ilgilendiriyor. Sakarya’nın yalnız üretimi, tüccarın ticareti, durumu değil, her sorunu, daha yaşanabilir, daha sosyal bir şehir olması buradaki tüm başkanları ilgilendiriyor. Biz bu toplantıda her konuyu dile getirip, ilgili makamlarda sorunlara çözüm aramaya, projeler üretmeye, ürettirmeye odaklandık.

Amacımız; yerel seçimlerde adaylardan beklentilerimiz konusunda gerçekçi, takip edilebilinir fikirler oluşturmak. Her kurum şehrin ve kendi kurumlarının öncelikli sorunlarını belirleyerek, çözüm öneri ile birlikte hazırlayacak gelecek hafta tekrar toplanacağız. Kısa zamanda sonuç raporunu hazırlayarak Büyükşehir Başkan adaylarımızla istişare toplantılarımızı yapacağız.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selattin ÇAKIRSOY
    5 ay önce
    TEBRİK EDİYORUM BAŞKANLARI KURUMSAL TOPLANTILAR ÇOK GÜZEL BU TOPLANTILAR DÜZENLİ VE KALICI OLMALIDIR.ODA VE KURUMLARIN BAŞKANLARININ İNİSİYATİFİNDEN ÇOK KURUMSAL İNİSİYATİF ÖN PLANDA OLMALI VE KİM OLURSA OLSUN BU HER ZAMAN DEVAM ETMELİDİR SÖZ KONUSU SAKARYA VE ÜLKEMİZ İSE GERİSİ TEFERRUATTIR. Kimliksiz ve Gelişigüzel toplantı yapan oluşumların çoğalması sonuç getirmez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yığılmalar oldu
Yığılmalar oldu
26 işçi çıkarılmıştı
26 işçi çıkarılmıştı