• Reklam
Reklam
Reklam

Yardım Kampanyası başlatılacak

Adapazarı İlçesinde yaşayan Gürkan ve Hazel Zengin çiftinin 1 buçuk yaşındaki kızları Elmira, Skolyoz Hastalığı sebebiyle zor günler geçiriyor. Sağlığına kavuşmak için defalarca ameliyat olması gereken küçük Elmira için ailesi ve yakınları yardım kampanyası başlattı.

Yardım Kampanyası başlatılacak

Adapazarı İlçesinde yaşayan Gürkan ve Hazel Zengin çiftinin 1 buçuk yaşındaki kızları Elmira, Skolyoz Hastalığı sebebiyle zor günler geçiriyor. Sağlığına kavuşmak için defalarca ameliyat olması gereken küçük Elmira için ailesi ve yakınları yardım kampanyası başlattı.

12 Şubat 2019 - 17:38
Reklam

MUCİZE BEBEK
Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde yaşayan Gürkan ve Hazel Zengin çifti, evlendikten sonra 8 yıl boyunca çocukları olması için tedavi gördü. Tedavi sırasında birçok zorluk yaşayan çift, çocukları olmadığı için tedaviden vazgeçtikten kısa bir süre sonra Hazel Zengin ilk çocuklarına hamile kaldı. Ailesi tarafından mucize olarak değerlendirilen küçük Elmira, 31 Ağustos 2107’de dünyaya geldi. Annesi Hazel Zengin küçük kızını yıkadığı sırada fark ettiği kemik çıkıntısı sonrası küçük kızı defalarca doktora götürürken 3 buçuk aylık Elmira’ya doktorlar tarafından Skolyoz teşhisi konuldu.
 
BİRDEN FAZLA AMELİYATA GİRECEK
Küçük Elmira’ya konulan Skolyoz teşhisi sonrası kızlarının sağlığına kavuşması için doktorların kapısını çalan aileye bir kötü haber daha geldi. Elmira’nın sadece Skolyoz hastası olmadığını ve birçok kemiğinde sorun bulunduğunu öğrenen aile kızlarını tedavisi için para biriktirmeye başladı. Ekonomik olarak yetersiz kalan aileye yakınları da destek olurken küçük Elmira’nın sağlığına kavuşması için birden fazla ameliyata girmesi gerektiğini öğrenen aile önce Adapazarı Kaymakamlığına ardından ise Sakarya Valiliğine yardım kampanyası için başvuruda bulundu.
 
3 BUÇUK AYLIKKEN TEŞHİS KONULDU
Konuyla ilgili olarak konuşan 27 yaşındaki anne Hazel Zengin, “8 sene tedavi gördük, çocuğumuz olmadı. 8 senenin sonunda mucizevi şekilde çocuğumuz dünyaya geldi, Allah’ın en güzel hediyesi. 3 buçuk aylıkken vücuduna banyo sonrası masaj yaparken bilye kadar bir kemik çıkıntısı gördüm. Doktorlar birçok neden söylediler ama en son Skolyoz teşhisi koydular çocuğuma. En son hastaneye götürdüğümüz zaman sadece Skolyoz değil birçok kemik sorunu olduğunu söylediler. Ayağını dışarıya doğru basıyordu, bu da farklı bir sorunmuş. Doktorumuz biden fazla ameliyata gireceği için bir miktar belirtemedi bize” dedi.
 
KAMPANYA BAŞLATILDI
Sakarya Valiliğine başvurarak bir yardım kampanyası başlattıklarını belirten baba Gürkan Zengin, “Bir yardım kampanyası başlattık, Valiliğe başvurduk ve onay bekliyoruz. Kızımın ameliyatı için hepinizden yardım bekliyoruz. Kemiklerin birbirinden farklı şekilde gelişim göstermiş. Bu sebeple birden fazla ameliyat olması gerekiyor dediler ancak miktar söylemediler. Sol dizinde yamuk basmasından dolayı bir eksiklik olduğunu söylediler, bununda farklı bir ameliyatla geçeceğini söylediler” ifadelerini kullandı.
 
“HAYATI KISITLANACAK”
Kızı Elmira’nın tedavi olmazsa hayatının kısıtlanacağını öğrenen anne Hazel Zengin, “En son bir profesöre götürdüğümüzde birçok kemiğinde sıkıntı olduğunu söylediler. Eğer tedavi olmazsa kızımızın hayatının kısıtlanacağını söylediler” dedi. Öte yandan skolyoz hastalığı sebebiyle küçük kızın birden fazla ameliyata girmesi gerekirken diz kapağındaki eksiklik ve kaburgalarındaki eğrilik sebebiyle de en az 3 kez ameliyata girmesi gerekiyor.
 
R. KAAN OKTAR
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Yaralılar hastaneye kaldırıldı
Tedavi görüyordu
Tedavi görüyordu