• Reklam
Reklam
Reklam

Yardım istedi

Karasu Aziziye Mahallesinde atıl durumda bulunan eski Karasu Devlet Hastanesi’nde uyuşturucu alemi yapıldığını belirten Muhtar Besim Ömer Cengiz yetkililerden önlem alınması için yardım istedi.

Yardım istedi

Karasu Aziziye Mahallesinde atıl durumda bulunan eski Karasu Devlet Hastanesi’nde uyuşturucu alemi yapıldığını belirten Muhtar Besim Ömer Cengiz yetkililerden önlem alınması için yardım istedi.

Yardım istedi
Editor: Yönetici
16 Temmuz 2019 - 15:33
Reklam

ALEM YAPIYORLAR
Karasu Aziziye Mahallesine yapılan yeni Karasu Devlet Hastanesinin tamamen faaliyete geçmesinin ardından atıl durumda kalan eski devlet hastanesi, uyuşturucu bağımlılarının uğrak noktası haline geldi. Eski hastaneye giriş yapılmaması için cam ve kapılar demir parmaklıklarla kapatıldı ancak parmaklıkları kıran uyuşturucu bağımlıları hastanenin içine girerek neredeyse her gece uyuşturucu alemi yapmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar durumu mahalle muhtarına bildirince hastaneye kontrole giden Muhtar Besim Ömer Cengiz çok sayıda şahsın hastanede uyuşturucu alemi yaptığını gördü.
 
“BU HASTANE GENÇLERİ ÖLDÜRÜYOR!”
Konuyla ilgili olarak Karasu Belediyesi başta olmak üzere çok sayıda yere başvuru yapan Muhtar Cengiz, “Her gün hastaneye girip çıkan gençler var engel olamıyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz. Bir an önce bu soruna çözüm bulunmalı. Mahalleli olarak biz ne kadar engel olmaya çalışsak bile gece geç saatte gelen gençler bir şekilde girmeyi başarıyor. Bu hastane ve o illet bu çocukları öldürüyor. Hastanenin içerisinde defalarca uygunsuz halde gençler yakaladık. Ne dediysek gençleri bu sevdadan vaz geçiremedik. Hastane mahallemizin ortasında korku evine döndü. Yıkık dökük binanın içine girmeye artık mahalleli olarak bizler bile korkuyoruz. Çünkü ne zaman nerenin çökeceği belli değil. Gençlerimizin burada kendilerini zehirlemelerine izin vermemek için bir an önce bu binanın yıkılmasını istiyoruz. Önlem alınmadığı takdirde daha kötü sonuçlardan korkuyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“MÜDAHALEDE EDİLMELİ”
Gecenin geç saatlerinde binadan kavga sesleri yükseldiğini ve mahalle sakinlerinin rahatsız olduğunu dile getiren Muhtar Besim Ömer Cengiz, “Hastanenin içine girdiğinizde her yerde uyuşturucu madde kalıntılarını görmemiz mümkün. Uyuşturucu iğneleri var, onun dışında uyuşturucunun yanından ekstra kullandıkların maddelerin olduğunu öğrendik, hepsi bu binada mevcut. Mahalleli olarak tedirginiz, akşam saatlerinde eşimizle dostumuzla bu sokaklarda tedirginiz.  Annemiz var, kız kardeşimizi var, gece olduğunda gençlerin alkol mu, uyuşturucu mu kullanıyorlar belli değil. Yetkililerin acil müdahalede bulunmasını istiyoruz” dedi.
 
“ÖDENEK YOKMUŞ”
Söz konusu binanın hastane olarak kullanımı durduktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildiğini belirten Muhtar Cengiz, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından da buraya en yakın zamanda okul yapılacağına dair bilgi gelmişti. Hatta yazılı bir açıklama bile mevcut ancak ödenek olmadı için okulun yapılamadığı söyleniyor. Planlarında oraya okul yapmak olmadığını söylediler, o zaman burayı yıkalım. Burası bu şekilde durdukça daha büyük sorunlar ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sürücü firarda
Sürücü firarda
Bugün toprağa verilecek
Bugün toprağa verilecek