banner2

banner1

19.01.2021, 10:11

Umutlarımız Yeşeriyor

Aylardır su sıkıntısı üzerine çeşitli söylemlerimiz oldu ülkece.

Önümüzde ki süreçte kuraklık ile karşı karşıya kalmamak için neler yapılması gerektiği

hususunda toplumsal anlamda dertlendik durduk. Bu dertlenmeyi sadece dillendirdik uygulama

anlamında çokta bir şey yaptığımız söylenemez.

Nihayet kuraklığa çare olacak yağmurlar ve kar geldi belki şu an yeterli değil ama bir nebze yüreklerimize su serpildi. Su kaynaklarımızın olması gereken seviyelere ulaşması için kaynak oluşmaya başlamıştır.

Yağan kar belki il merkezlerinde az gibi görünüyor,  umudumuz yüksek kesimlerde kar kalınlığının fazla olması ve uzun soluklu kalmasıdır.

Bir çoğumuzun mutlu olmasına vesile olan yağış ve soğuk hava , sokakta yaşamak zorunda olan yurdum insanları, geçim sıkıntısı içerisinde olan vatandaşlarımız ve sokak hayvanları dostlarımız için sıkıntılara yol açıyor.

Muhakkak kuraklığa karşı almamız gereken tedbirlerin başında su israfını önlemektir asolan hadisedir.

Bu arada çevremizde ihtiyacı olan evsizler, ihtiyaç sahibi garibanlar ve sokak hayvanları  için paylaşımcı yaklaşımla mutlu olabiliriz.

“ Az veren candan, çok veren maldan”  Atasözünü düstür edinebilirsek güzellikler bizimle olur ve umutlarımız yeşermeye devam eder.

Sıkıntlı günler geçirmek zorunda olduğumuz zamanda paylaşarak birçok sorunun çözüleceğine benim gibi sizlerinde inandığını  düşünüyorum.

Bu arada kar yağdıktan sonra görüldü ki belediyelerimiz kış şartlarına kendilerini hazırlamamışlar ana arterlerde bile tuzlama faaliyetleri yetersiz.

Teknoloji çağında saat saat olacak hadiseleri önceden tahmin ediyoruz lakin tedbir almakta eksik kalıyoruz. Herkes üzerine düşeni zamanında ve layıkıyla yaparsa güzelliklere hep beraber ulaşırız.

Duyarlılığımızı üst seviyede tutup bu zor şartlarda can ve mal kaybına müsaade etmeyelim.

Gelecek Güzel Günlere Selam Olsun.

Yorumlar (1)
Canan aydın 1 ay önce
Çok güzel yazmışsın. Hep birlikte elele ve toplum bilinciyle daha güzel bir dünya yaratabiliriz. atasözlerimiz de: damlaya damlaya göl olur deyimini boşuna kullanılmamıştır. kalemine sağlık...