• Reklam
Reklam
Reklam

TZOB delegeleri seçildi

Sakarya Ziraat Odası genel kurulu yapıldı. Genel kuruldu Türkiye Ziraat Odaları Birliği genel kurul delegeleri seçildi.

TZOB delegeleri seçildi

Sakarya Ziraat Odası genel kurulu yapıldı. Genel kuruldu Türkiye Ziraat Odaları Birliği genel kurul delegeleri seçildi.

TZOB delegeleri seçildi
Editor: Haberlisin
12 Mart 2019 - 19:04
Reklam

Sakarya Ticaret Borsa’sı salonunda gerçeklesen genel kurula; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar, SESOB Başkanı Hasan Alişan, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, ilçe ziraat odası başkanları, yönetimleri ve delegeler yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığına Sakarya Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Erdal Erdem önerildi. Erdem’in yönettiği genel kurulda faaliyet raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.
 “TARIMDA YOKLUK YOK”
Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı  Ali Şener Bayraktar yaptığı konuşmadı; “Patates, soğan fiyatları Türkiye’de birçok gündem maddelerin önüne geçti. Türkiye’nin hiçbir bölgesinde patates, soğan yokluğu var mı? Biber, patlıcan bulamayan var mı? Tabi ki yok. Türkiye üretiyor ama pahalıya üretiyor. Üreten para kazanmıyorum diyor. Tüketen de çok pahalı diyor. Türkiye de pahalılıktan kaynaklanan sorun yok. Aracıların kaldırılması gerekiyor, genç nüfusu tarımda tutarak üretime yöneltilmesin gerekiyor. Tarımda genç üreticiyi tarımda tutamasak bir süre sonra üretmez hale geliriz, yokluk ile karşı karıya kalırız” dedi.
DESTEKLER SUNDUK
Ziraat Odaları İl Kongresi’nin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, “10 yıllık sürecin ardından 31 Mart itibariyle görevimi devredeceğim. 10 yılı Büyükşehir, 10 yılı da Serdivan olmak üzere 20 yıldır bu şehre hizmet sunmaya gayret ediyoruz. Geride bıraktığımız süreçte imkanlarımız ölçüsünde Ziraat Odalarımıza destekler sunduk. Ülkemizin en verimli topraklarına sahip şehrimiz tarımının geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Bu vesileyle kongrenin öncelikle çiftçilerimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Adapazarı Ziraat Odası tarıma katkılarından dolayı kurum ve basın kuruluşlarına plaket takdim etti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği genel kurul ve Sakarya il temsilciliğini seçmek için 14 ilçe ziraat odasından 92 delege oy kullandı.
Yapılan seçimde Türkiye Ziraat Odaları Birliği delegeliğine Ali Şener Bayraktar, Ercan Ateş, Rıdvan Eren ve Yaşar Ulukaya seçildiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İntihar nedeni araştırılıyor
İntihar nedeni araştırılıyor
Kafa kafaya
Kafa kafaya