• Reklam
Reklam
Reklam

“Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek”
Editor: Haberlisin
19 Mayıs 2019 - 10:01
Reklam

Nayir, mesajında, İstiklal Savaşı'nın başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919 tarihinin, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime boyun eğmeyen aziz milletin varlık yokluk mücadelesinin ilk adımı olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki silah arkadaşlarının Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak Milli Mücadele meşalesini yaktıkları tarihi günün 100. yıl dönümünü büyük coşkuyla kutladıklarını ifade eden Nayir, şunları kaydetti:
"19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç, gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Devlet olarak, tüm imkanlarımızla gençlerimizin yanında olacağımızı, bu zorlu yolculuklarında kendilerine her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyorum. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye'si sizlerin omuzlarında yükselecektir."

"TÜRKİYE'NİN MİMARLARI GENÇLER OLACAK"
Nayir, gençlerin dünyayı anlamak, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için daha çok okuması, araştırması ve bilgilerini sürekli güncellemeleri gerektiğini vurgulayarak, onlara teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmaları tavsiyesinde bulundu.
Gençleri, değişimin anahtarı, gelişmenin itici gücü olarak gördüklerini aktaran Nayir, "Şunu hiçbir zaman unutmamalısınız ki; her alanda gelişmiş, istikrar içinde büyüyen, güçlü, demokratik ve müreffeh Türkiye'nin mimarları sizler olacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, merhum gazilerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, gençlerimiz, aziz milletimiz ve tüm Sakaryalı hemşehrilerimizin bayramını tebrik ediyorum." açıklamasında bulundu. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevine yollandı
Cezaevine yollandı
Yurtdışına ihraç ediyor
Yurtdışına ihraç ediyor