• Reklam
Reklam
Reklam

Trafik rahatlayacaktı

TOPÇA Kavşağı kuzeye ulaşımı rahatlatırken bitmeyen yan yollar nedeniyle şehir içi trafiğinde aksamalara neden oluyor. Çalışmaların yavaşladığı bölgede esnaf ve vatandaş yarım yamalak işlere isyan etti.

Trafik rahatlayacaktı

TOPÇA Kavşağı kuzeye ulaşımı rahatlatırken bitmeyen yan yollar nedeniyle şehir içi trafiğinde aksamalara neden oluyor. Çalışmaların yavaşladığı bölgede esnaf ve vatandaş yarım yamalak işlere isyan etti.

Trafik rahatlayacaktı
Editor: Yönetici
17 Mayıs 2019 - 18:03
Reklam

AHMET FARUK İNAN’IN ÖZEL HABERİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin trafiği rahatlatmak için 2017 yılında başlattığı çalışmalar bir türlü tamamlanamadı. Seçim öncesi apar topar hizmete alınan TOPÇA Kavşağı, bitmeyen yan yolları ve yaya ulaşımını sağlaması için yapılan üst geçit vatandaşın çilesi haline geldi.
 
ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Şehrin ilk katlı kavşağı olarak lansmanı yapılan, günlerce müjdeli haberleri servis edilen TOPÇA Kavşağının bir türlü tamamlanamaması vatandaşı bıktırdı. Seçim öncesi apar topar hizmete alınan kavşağın çevresinde yapılması gereken düzenlemeler tamamlanmayınca hem yayalar hemde sürücüler zor anlar yaşıyor. Şehre D-100 karayolundan giren ve kuzey ilçelere gitmek isteyenler için alternatif bir güzergah oluşturan katlı kavşak, uzağı yakın ederken yakın çevreye ulaşımı ise sıkıntıya sokuyor. Kavşak çevresindeki düzenlemeler gecikince vatandaşın ‘yarım yamalak işlerimiz ne zaman tam olacak?’ sorusu geldi.
 
TAMAMLANMAYAN YANYOL
Karasu yoluna ulaşımı kolaylaştırmak adına yapılan üst geçidin altında kalan çevre yolu kavşağı sürücü ve yayalara zor anlar yaşatıyor. Alt kavşak etrafında bulunan tabelaların yetersiz ya da yanlış konumlanması zaman zaman trafikte sıkışmalara neden oluyor. Sürücüleri ara sokaklardan gitmeye zorlayan sıkışıklık, bu kez de kaybolmalara yanlış yola sapmalara sebebiyet verebiliyor. Kavşak yan yolları ve tabela düzenlemesi tamamlanana kadar millete sinir krizi geçirtmeye devam edecek görünüyor.
 
ÜSTGEÇİT KRİZİ
TOPÇA Kavşağı ile şehrin kuzeyine giden araçların işini kolaylaştıran çalışma yayaların karşıdan karşıyla geçmesi bir o kadar zorlaştırdı. Vatandaşın can güvenliği için inşa edilen yaya üst geçidi iniş ve çıkış bölümü tamamlanamayan yan yol nedeniyle büyük tehlike saçıyor. Gün içinde gencinden yaşlısına çok sayıda vatandaşın kullandığı üst geçide ulaşmak için ciddi emek harcamak gerekiyor.
 
EZİYET ÇEKTİRMESELER OLMAZ
Yapılan işin bir an önce vaat edilene uygun şekilde tamamlanmasını talep eden bölge esnafı, “TOPÇA Kavşağının amacına tam olarak ulaşabilmesi için çalışmaların biran önce tamamlanması gerekiyor. İnşaatın başladığı dönemden bugüne kadar bize eziyete dönüştürülen projenin biran evvel bitirilmesini bekliyoruz. Bölge esnafına ciddi ciro kayıpları yaşatan projenin yan yollarıyla, ışıkların kaldırılmasıyla tamamlanması durumunda bölge daha aktif hale gelecek. Sakarya’da yapılan her iş yarım yamalak. Lütfen yarım yamalak işler tamamlansın” diyerek yetkililerin çalışmaları hızlandırmasını istedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk ifadesi ortaya çıktı
İlk ifadesi ortaya çıktı
Hastaneye kaldırıldılar
Hastaneye kaldırıldılar