• Reklam
Reklam
Reklam

Tıp okumak için gelmişti

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Böbrek Nakil Merkezi Doktoru Doç. Dr. Hamad Dheir ve ekibi başarılı nakillere devam ediyor.

Tıp okumak için gelmişti

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Böbrek Nakil Merkezi Doktoru Doç. Dr. Hamad Dheir ve ekibi başarılı nakillere devam ediyor.

Tıp okumak için gelmişti
Editor: Haberlisin
11 Temmuz 2019 - 11:12
Reklam

TIP OKUMAK İÇİN GELDİ
Akşam Haberleri Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Dheir, “Memleketim Filistin’in Gazze şehri. Biz özellikle Gazzeliler olarak Türkleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini çok seviyoruz. Bu sevgiden ve Gazze’deki şartlardan dolayı Üniversite okumak için 1994 yılında İzmir’e geldim. Genel Tıp, İç Hastalıkları Uzmanlığı ve Nefroloji Uzmanlığını Ege Üniversitesi’nde tamamladım. Okul yıllarım boyunca Türk insanına sevgim daha da perçinlendi. Sizden biri oldum. Hatta koyu bir Beşiktaş taraftarıyım” dedi.
 
İKİ YILLIK UĞRAŞ SONUCU
 Doç. Dr. Dheir, “Yaklaşık 12 yıldır Böbrek Nakli Nefroloğu olarak özel ve kamu merkezlerinde çalıştım. 3 yıldır da SAÜEAH’ta Nefroloji bilim dalında öğretim üyesi olarak çalışıyorum. Böbrek Nakli Merkezi’ne gelmem de İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Sipahi’nin çok emeği geçti.  Savaş Sipahi hocamın girişimleri ile böbrek nakli sürecini başlatmak üzere görevlendirildim. 2 yıllık titiz bir çalışmanın sonucu olarak da 14 Şubat 2019’da Böbrek Nakli ruhsatımızı aldık. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Savaş Sipahi ve Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
“SAKARYA’YI SEVİYORUM”
Şu ana kadar bütün nakillerimiz başarılı geçti. SAÜEAH bünyesinde çalışmaktan Sakarya’da olmaktan çok mutluyum. Hastalarımın iyileşme sürecine yakından tanıklık etmek çok büyük bir gurur. En son Resul Namaz beyefendiye eşi Hülya hanımdan başarılı bir nakil gerçekleştirdik. Nakle uygun böbreğin eşinden gelmesi de bir şans doğrusu. Cerrahi ekibimiz, Prof. Dr. Fehmi Çelebi, Doç. Dr. Fatih Altıntoprak, Op. Dr. Necattin Fırat, Op. Dr. Emrah Akın ile başarılı çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 
UYGUN BÖBREK EŞİNDEN GELDİ
Eşinden nakil gerçekleşen Sakarya Büyükşehir eski Meclis üyesi Resul Namaz ise, “Çok şükür ameliyatım çok başarılı geçti. Uyumlu böbreğin eşimden olması da Allah’ın bir mucizesi. Başta Hamad Dheir hocam olmak üzere ameliyatımda emeği geçen tüm SAÜEAH personeline teşekkürlerimi sunuyorum. Ameliyat öncesi ve sonrası çok iyi ilgi ve alaka gösterdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Böbrek nakil merkezini Sakarya’ya kazandıranlara da şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abone merkezinde
Abone merkezinde
Beklenen oldu
Beklenen oldu