• Reklam
Reklam
Reklam

Tekrar başkan

Erenler Ziraat Odası 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Fehmi Özüpek güven tazelerken yoğun katılımla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da siyasi parti ve STK temsilcileri de katıldı.

Tekrar başkan

Erenler Ziraat Odası 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Fehmi Özüpek güven tazelerken yoğun katılımla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da siyasi parti ve STK temsilcileri de katıldı.

Tekrar başkan
Editor: Yönetici
07 Şubat 2019 - 15:53
Reklam

YOĞUN KATILIM
Erenler Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Erenler Ziraat Odası 1’inci Olağan Genel Kurulu’na Sakarya Ziraat Odaları il Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk,  APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal,  Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce, Ak Parti Erenler Belediye Başkan adayı Fevzi Kılıç, İYİ Parti Erenler Belediye Başkan adayı Şemsettin Duman, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve çok sayıda STK temsilcisi ile Ziraat Odası Delegeleri ve üyeleri katıldı.

ÇİFTÇİLER İÇİN MÜCADELE ETMEYE SÖZ VERDİK
Açılış konuşmasını yapan Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek; “Ülkemizde dünya üzerinde söz sahibi olduğumuz birçok ürüne sahip olmanın yanında çok değerli toprak yapısı ve iklimine sahip olduğumuz için bizi her zaman mutlu ve memnun etmeye yetecek kadar tarımsal kaynaklara sahip olmaktayız. Bu noktada bizden birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz sürece ülke topraklarını gözümüz gibi koruduğum müddetçe Allahın da izniyle gıda konusunda yaşamayacağımıza eminiz. Sakaryamızın bulunduğu coğrafya gereği birçok ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Fındıktan mısıra, süs bitkiciliğinden kanatlı hayvan yetiştiriciliğine, kividen ayvaya, üzümden kestane kabuğuna kadar olağanüstü bir çeşitlilik bulunmaktadır. Herkese nasip olamayacak bir güzellikte bir coğrafyada yaşadığımızın farkındayız ve bunun ekonomik olarak çiftçilerimizin üzerinde olumlu yansılamaları olma hususunda üzerimizde bir yük olduğunun bilincindeyiz. Bizden ziraat odaları olarak üzerimizdeki misyon gereği platformda siz değerli üyelerimizin çözülmesi hususunda sonuna kadar mücadele etmeye söz verdik.

ÇİFTÇİLERİN SESİ OLMAK İÇİN BURDAYIZ
Erenler ziraat odası olarak göreve ilk geldiğimden itibaren bugüne kadar ülkemizin yaşamış olduğu çalkantılı dönem sebebi ile ortaya çıkan en büyük sorunlardan bir tanesi de girdi maliyetleri çok yüksek olmasıdır. Bunun için tüm politik ve stratejik adımları atmak için genel başkanlığımız düzeyinde gerekli adımların atılması için yapılması gerekenler bir bir yapılmaktadır. Bizlerde yerel bazda çiftçilerin sesi olmak için buradayız” dedi.
 
ERENLER ZİRAATTE ÖNDE GELEN İLÇE
Kurulda konuşan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Erenler bir ilçe o dönemde seçimlerden sonra Adapazarı Ziraat Odasına gittiğim ziyarette Erenler’e bir Ziraat Odası kuracağım dedim. O dönemde de konuşuldu gerek var mı dediler, bende var dedim. Adımlarımızı o dönemde attık.  Gnel Başkanında Sakaryalı olmasını değerlendirdik ve bizleri kırmadı önüne gelen liste içerisinde Fehmi Özüpek’i buradan kurucu başkan olarak atadık.Bugünde genel kurulumuzu yapmaktayız. Erenler Ziraatte önde gelen ilçelerden bir tanesi. Allah mahcup etmesin hayırlı hizmetler yapmaya nasip etsin” dedi.

SAKARYA’DA TARIMLA İLGİLİ CİDDİ PLANLARIMIZ VAR
Başkan Öztürk’ün ardından konuşan Ekrem Yüce;  “Hemşerimiz, ağabeyimiz, büyüğümüz, Türk tarımı için uzun yıllardır gayret gösteren Türkiye Ziraat odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı burada selamlarımızla yad ediyoruz. İnşallah Sakarya’da tarımın ne yapılması gerektiğini ve tarımla ilgili ciddi bir master planı hazırlanıp bir yandan bitkisel üretimle bir yandan hayvansal üretimle bir yandan küçük sulama kanallarıyla bir yandan verimliliği arttırmayla bir yandan kaliteyi attırmayla bir yandan fiyatları minimize etmeyle, bir yandan gelirimizin katma değerini yükseltmekle bir yandan Türkiye’de marka ürünleri yetiştirmek için Sakarya en önemli bir şehrimizdir bu yerini alacaktır inşallah” şeklinde konuştu.

PLAKET VERİLDİ
Toplantı sonunda katkılarından dolayı Ekrem Yüce Sakarya Ziraat Odaları il Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar’a, Ak Parti Erenler Belediye Başkan adayı Fevzi Kılıç Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e; Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever,Akgün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Hasan Akgün’e Erenlerde tarımda verimin ve üretimin artırılmasına yönelik projeleri kapsamında yağmur suyu kanalları arkların temizliği ile ilgili çalışmaları ve ziraat odasına verdiği destekten dolayı Erenler Belediye Başkan Aday Adayı olan Muhammet Kıratlı’ya plaket taktim edildi.
 
Haber: Ebru Bulut

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlçe teyakkuzda
İlçe teyakkuzda
Dere kenarına atmışlardı
Dere kenarına atmışlardı