banner2

banner1

banner22

WhatsApp'tan büyük hata

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile tepki toplayan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı ortaya çıktı.

TEKNOLOJİ 13.01.2021, 10:12 Editör: Aysima Kortak
WhatsApp'tan büyük hata
banner48

Son günlerde yeni gizlilik politikası ile tepki toplayan WhatsApp şimdi de imza attığı bir hata ile gündemde. Ntv.com.tr'nin aktardığı habere göre, ilk olarak Gadgets 360 tarafından keşfedilen bir hata WhatsApp sohbetlerinin Google'da indekslenmesine sebep oldu. Söz konusu hata özel WhatsApp gruplarının Google’da arama yapan kişiler tarafından erişilebilme imkanı sağlıyor. Bu hata aynı zamanda gizli WhatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda yer almasına da sebep oldu. Başka bir deyişle herhangi bir kişi kısa bir Google aramasından sonra özel olması gereken gruplara ait katılma bağlantısını bularak o gruplara katılabiliyor.

GÜVENLİK AÇIĞI ORTAYA ÇIKTI

WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi ile başlayan ve pek çok kullanıcının tepkisini çeken bu durum güvenlik açığına beden oldu.

WHATSAPP SÖZ KONUSU SORUNUN ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

The Economic Times'ın haberine göre, WhatsApp söz konusu sorunun çözüldüğünü bildirdi. Fakat benzer bir sorun 2020 yılında da yaşanmış, kısa süre sonra sorunun giderildiği ifade edilmişti. Benzer sorunun bir sene arayla tekrar yaşanması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Yorumlar (0)