• Reklam
Reklam
Reklam

“Tarih korunacak”

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce aday gösterildiği ilk gün Ada Treni için Sakaryalılara verdiği sözü tuttuğunu belirterek; “Ada Treni yarın seferlerine başlıyor” dedi.

“Tarih korunacak”

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce aday gösterildiği ilk gün Ada Treni için Sakaryalılara verdiği sözü tuttuğunu belirterek; “Ada Treni yarın seferlerine başlıyor” dedi.

 “Tarih korunacak”
15 Mart 2019 - 18:50
Reklam

TCDD Adapazarı Müdürlüğünü ziyaret ederek, yarın başlayacak olan Ada Treni seferleri ile ilgili bilgi alan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce, yıkımı durdurulan eski Atatürk Stadı ve yapımı devam eden Erenler Köprülü Kavşak inşaatında incelemelerde bulundu. Partisinin gençlik buluşmasına katıldı.
 
İLK SEFER 12.00’DE
ADA Treni’nin 16 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da Gar’a geleceğini söyleyen Yüce; “Hemşerilerimizin yoğun taleplerine kayıtsız kalmadık ve adaylığımızın açıklandığı ilk gün ADA Treni’nin gara geleceğini ifade etmiştik. İnşallah artık seferler gardan yapılmaya başlayacak. Hayırlı olsun” dedi.
 
“TALEPLERE KAYITSIZ KALMADIK”
Yüce, “2012 yılından bu yana hızlı tren çalışmaları dolayısıyla Tarihi ADA Treni seferlerini yapamıyordu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ise seferler Mithatpaşa’ya kadar gelmeye başlamıştı. Bu noktada vatandaşlarımızın ADA Treni’nin şehir merkezine gelmesine ilişkin ciddi talepleri vardı. 24 Haziran seçim sürecinde de bu konu sıklıkla gündeme geliyordu. Şimdi son yaşanan gelişmeyle birlikte ADA Treni 16 Mart Cumartesi günü itibariyle Gar’a gelmeye başlıyor. Hayırlı olsun” dedi.
                                                                  
TOPÇA KATLI KAVŞAĞI
TOPÇA’da devam eden katlı kavşak projesini inceleyen Ekrem Yüce, “Projeye ilişkin kısa süre önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızla görüşerek, çalışmanın hızlandırılması talebimizi iletmiştik. Hem köprü kısmında hem de diğer alanlarda çalışmalar hızla sürdürülüyor. İnşallah en kısa süre içerisinde tamamlanarak şehir merkezi ulaşımları daha hızlı ve kolay bir hal alacak” dedi.
 
GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI 
Yüce, partisinin Adapazarı Gençlik Buluşması’na katıldı. AKM’de gerçekleştirilen buluşmada Adapazarı Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Mutlu Işıksu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, teşkilat mensupları ve gençler yer aldı.
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “Son virajda sahada kalıp adaylarımıza ve Cumhurbaşkanımıza desteklerimizi göstereceğiz. Cumhurbaşkanımıza 1 oy bile fazla destek göstermek için çalışacağız” dedi.
 
“GENÇLERİMİZ BUGÜNÜMÜZDÜR”
Adapazarı Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Mutlu Işıksu, geçmişine yöneltilen soruyu cevaplandırdı. Gençlere yönelik projelerini ifade eden Işıksu, “Gençlik bugünümüzdür. Gençliğimiz için ‘Ada Sahaf’ projesini hayata geçireceğiz. Milli ve manevi kültürümüzü arttıracak bir şehir müzesi, şehitlerimizin hatıralarının olacağı bir müze düşünüyoruz. Adapazarı’na bir eğlence merkezi düşünüyoruz. Allah görevi nasip ederse yapacağız” şeklinde konuştu.
 
“ARAYAN DEĞİL ARANAN ADAM OLUN”
Gençliğin heyecanı ve dinamizminin güç kattığını ifade ederek sözlerine başlayan Büyükşehir adayı Ekrem Yüce, “30 yılı aşkın süredir siyasetin, bürokrasinin içerisindeyim. ÇAYKUR’da Genel Müdürlük, DOKAP’ta bölge başkanlığı yaptım. Makam, mevkiden değil, hemşerilerimizden güç aldık. İşimizi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Genç arkadaşlarıma da her zaman tavsiye ederim; arayan adam değil, aranan adam olun. Her alanda olabilir Rabbim bizleri aranan insanlardan eylesin” dedi.
 
“MİLLETİMİZE VE MEMLEKETİMİZE HİZMET”
Yüce, konuşmasına şu sözlerle devam etti;
“Biz Sakarya’ya hizmet için geliyoruz. Bizim Sakarya’yla ilgili hayallerimiz, ideallerimiz var. Milletimi ve memleketime hizmet sunmak için aday oldum. İlk olarak tüm birikimimi Sakarya için kullanacağımı ifade etmek istiyorum. Öte yandan Sakarya Nehri ile şehrimizi barıştıracağız. Nehir Ada projemizi Sakarya Nehri kıyısında hizmete sunacağız. Kültürel çeşitliliğimizin bir yansıması olacak Kültür Vadisi’ni hayata geçireceğiz. Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi de projelerimiz arasında yer alıyor.
 
GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER
Çocuk Üniversitesi projemiz var. Şehrimize 1000 kişilik kütüphane planlıyoruz. Afet Eğitim Merkezimiz olacak. Tüm şehirlerin afet eğitimi burada olacak. Öte yandan Tarımsal Destek ve Araştırmalar Merkezi kuracağız. Sakarya Fidan A.Ş kurmayı düşünüyoruz. Sakarya’yı geleceğe taşıyacak projeler inşa edeceğiz. Tevazu, samimiyet ve gayretle gönüllere gireceğiz. İnşallah hemşerilerimizin desteğiyle 31 Mart’ta Sakarya’da yeni bir zafer daha elde edeceğiz.”
 
AÇIK TRİBÜN VE SU ÇARKI KORUNACAK
Millet Bahçesi kapsamında Eski Atatürk Stadyumu’nun Açık Tribünü ve Çark Mesire içerisinde yer alan Su Çarkı ve Terazi Kulesi’nin korunacağını duyuran Yüce, “Açık tribünün yıkımını durdurduk. Millet Bahçesi projesine dahil edeceğiz. Öte yandan Çark Mesire’de yer alan Tarihi Su Çarkı ve Terazi Kulesi’ni de koruma altına alarak tarihimize sahip çıkacağız” dedi.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çim işi yapıyordu...
Çim işi yapıyordu...
Ortalık karıştı
Ortalık karıştı