banner2

banner1

banner22

Yoğun ilgi gördü

Taraklı SYD Vakfı tarafından engelliler, gazi ve şehit yakınları ile yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlar için düzenlenen iftar programı, Paşalar Termal Konakları sosyal tesislerinde yapıldı.

Taraklı 17.05.2018, 00:14
Yoğun ilgi gördü
banner48

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar programına; Taraklı Kaymakamı Cihat Koç, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taraklı Jandarma Komutanı Levent Pırtıcı, İlçe Emniyet Amiri Kemal Özdil, Vakıf Mütevelli Heyeti ile daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Taraklı mahallelerinde ikamet eden engelliler gazi ve şehit yakınları ile yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Taraklı Belediyesi’ne ait araçlarla muhtarlar vasıtasıyla tek tek evlerinden alınarak, Paşalar Termal Konaklarında Vakıf personeli tarafından karşılandı.

Okunan akşam ezanının ardından oruçlarını açan davetlilerin masalarını dolaşan Kaymakam Cihat Koç ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman vatandaşlarla sohbet etti.

Taraklı Müftüsü Faruk Güneş’in  yaptığı yemek duasının ardından Tarklı Kaymakamı Cihat Koç yaptığı konuşmada engelliler haftasını kutlayarak  "Bu mübarek günde, rahmetin, bereketin, dayanışmanın zirve yaptığı bu ayda davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ederim. Hepiniz hoş geldiniz" dedi.

Kaymakam Koç ABD nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasıyla çıkan olaylarda şehit edilen Filistinliler’e sessiz kalamayacaklarını belirterek “Dualarımız Filsitin’deki kardeşlerimiz için” dedi.

Taraklı SYD Vakfı tarafından organize edilen iftar programının ardından Taraklı Belediyesi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait araçlarla tek tek evlerinden alınan davetliler, aynı tertiple evlerine kadar bırakıldı. 

 

Metin TABAK

 

Yorumlar (0)