banner2

banner1

banner22

Özkaraman basınla buluştu

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Özkaraman kahvaltıda yaptığı açıklamada, 24 Temmuz Basın Bayramını kutlarken projelerden adaylığına kadar değerlendirmelerde bulundu.

Taraklı 23.07.2018, 20:28
Özkaraman basınla buluştu
banner48

Hisar Konağı’nda düzenlenen kahvaltıda açıklamalarda bulunan Özkaraman, konuşmasına Taraklı’da basın kuruluşlarında görev yapan basın mensuplarına başarı dileğinde bulunarak başladı ve “Taraklı’dan yaptığınız haberler ile önemli iş yapıyorsunuz. Sizlerden faydalanıyoruz. Yazdıklarınızı dikkate alıyoruz. Sizleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

SOKAK KÖPEKLERİ ORDUYA DÖNÜŞTÜ

Taraklı’nın önemli sorunlardan birinin başıboş sokak köpekleri olduğunu belirten Özkaraman;

“Sakarya’da, İzmit’te, İstanbul’da, İzmir’de aynı sorun mevcut. Geyve’de, Göynük’de, Gölpazarı’nda da aynı. Doğuda da batıda da güneydoğuda da aynı. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte mücadele ediyoruz, bu mücadelemiz başıboş köpeklerin kısırlaştırılması yönünde. Sokak hayvanları için yeni yasaların çıkması lazım. Bu sorunu bizim gibi belediyelerin çözmesi mümkün değil. Bazen en yakınımızdan tepki alıyoruz. Bu makamda görev yaparken sorumlu olmak” şeklinde konuştu.

İMAR DÜZENLEMELERİ

İmar Affı gelmesiyle birlikte gecekondu önleme bölgesinde tapu sorunu yaşayan vatandaşların sorununun da giderilmesi fırsatının doğduğun belirten Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman  “Hazineye ait yerlerde tapu sorunu yaşayan 12 vatandaşımızın sorununu çözüyoruz. Özellikle eski Geyve yolunda ve itfaiye mevkiinde yeni imar düzenlemeleri yapılıyor. Söz konusu düzenlemelerle ilgili çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

HACI ATIFLAR HANI

Özkaraman Hacı Atıflar Hanı’nın Restorasyonu’nun tamamlanmasının ardından turizme kazandırılamayışı süreci ile ilgili de şunları kaydetti:

“Ankara caddesinde 2 katlı Hacı Atıf Hanı restorasyonu tamamlandı. Burasını bir bütün olarak kiraya vermek istiyoruz. İhaleye çıkarttık, Talip olan çıkmadı. Bu durumuyla tekrar ihaleye çıkartmayı düşünüyoruz. Elbette içerisinde eksiklikler var, Kiralayan kişi kurul denetiminde düzenlemeler yapabilir. Kiralamada beklenti iş yerlerinin ayrı ayrı kiraya verilmesidir. Ancak kiralamada Han’ı bir bütün olarak düşünüyoruz.”

MEYDAN VE KÜLTÜR EVİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkında Cam kabinlerin kaldırılacağını belirten Başkan Özkaraman şu anda Kültür evi olarak hizmet veren tarihi binanın da “Millet Bahçesi” özelliğinde kütüphane ve cafe şeklinde düzenleneceğini anlattı.

KİMSENİN İŞİMİZE KARIŞMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

Olumlu şeylerin perde arkasında bazı sıkıntılar da yaşadıklarını, projelerin hayata geçmesini, Taraklı’nın gelişmesi için çaba sarf ettiklerini söyleyen Özkaraman, şöyle devam etti:

“Siyasetin içinde her yerde bu tür şeyler olabiliyor. Ne yazık ki nefsinin esiri olan kişiler her yerde aşikar. Ancak ben şahsımın ve belediye çalışmalarına müdahale edilmesine müsaade etmem. Bunları önlemek gerektiği yerde önlerim. Partimin üye yapısına müdahil olmam’.Biz halka hizmet etmek için mücadele eden bir ekibiz”

YEREL SEÇİMLER 2019 YILINA KALMAMALIYDI

Taraklı’ya hizmet etmek arzusunda olduğunu belirten Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman; “Bazılarının ‘çalışmadı’ dediği, benim ise ‘planlanan’ dediğim, projeler var. Hıdırlık Mesire Alanı, Hisar Tepesine traversli yol ve restorasyon projelerini devam ettirmek istiyorum. Son zamanlarda termal turizmindeki gelişmelerle birlikte turizmde önemli hamleler yapılması gerekiyor. Yerel seçimler 2018 yılı içerisinde yapılmalıydı ve artık gündemimizde seçimler olmamalıydı. Ancak yerel seçimlerin 2019 yılında yapılacağı açıklandı. Projelerimi dördüncü dönemde de hayata geçirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

SATSO’YA TEŞEKKÜR

Özkaraman, konuşmasının sonunda Ulucamii Mahallesindeki restorasyonu tamamlanan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na ait Fenerli Ev ‘in müze olarak kullanılacağını belirterek SATSO’ya teşekkür etti.

GAZETECİLERE SELAM GÖNDERDİ

Hisar Konağında Taralı’da görev yapan basın kuruluşu temsilcileri ile kahve içip sohbette eden Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Sakarya’da gazetecilik yapan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak “Basın mensuplarımız zor şartlarda görev yapıyor. Taraklı için her konuda haberler okuyucuya sunuluyor. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Taraklı’dan selamlarımı gönderiyorum” ifadelerini kullandı

 

Yorumlar (0)