banner2

banner1

banner22

Özkaraman'a kitap sürprizi

Fahri Tuna, Ramazan Bayramı dolayısıyla arkadaşı olan eski Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’a 'Dolunaya Sor Beni' kitabını hediye etti.

Taraklı 23.05.2020, 16:31 Editör: Ebru Bulut
Özkaraman'a kitap sürprizi
banner48

BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI

Taraklı'da görev yaptığı üç dönem başarılı belediye başkanlığı kadar naif ve mütevazı kişiliğiyle de gönüllerde taht kuran, diğer yandan yaklaşık iki yıldır eşi Necmiye Özkaraman'ın hastalığıyla meşgul ve mustarip olan Tacettin Özkaraman, Ramazan Bayramına bir gün kala bir sürpriz ile karşılaştı. Yakın dostu Fahri Tuna'nın 'önemli bir misafirle geliyoruz' haberi üzerine misafirlerini karşılamak üzere evinin önüne çıkan Özkaraman, misafir yerine kendisinin şiirlerinden oluşan 'Dolunaya Sor Beni' kitabıyla karşılaşınca, önce büyük bir şaşkınlık geçirdi, ardından büyük bir mutluluk yaşadı.

28 ŞİİRDEN OLUŞUYOR

Tacettin Özkaraman'ın 1978'den bu yana yazıp bir kenara attığı, aralarında hüzzam makamında bestelenmiş eseri de dahil 28 şiirden meydana gelen kitabın,  şairinden habersizce, kendilerine 'İyilik Çetesi' adını veren Abdullah ve Oğuzhan Özkaraman, damadı İlhan Bilgi, yeğeni Hayri Şan ve arkadaşı Fahri Tuna'dan oluşan bir grup tarafından hazırlandığı ve Değişim Yayınları'nca yayınlandığı öğrenildi.

“İNSANIN KENDİ KİTABINI ELİNE ALMASI GÜZEL BİR DUYGU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tacettin Özkaraman, “Kadim dostumuz Fahri Bey, birkaç gün önce aradı, bir misafirle geleceğini söyledi. Tabii ki biz bir vatandaş, bir kişi bekliyorduk. Ama gele gele benim yıllar önce yazıp sağa sola attığım şiirlerimi toplamışlar, bir kitap hâline getirmişler. Benden habersiz. Benim yeğenimle, damadım ve çocuklarım, Fahri Tuna. Benim için gerçekten güzel bir bayram sürprizi oldu. Başta Fahri Bey olmak üzere, bu misafiri bulup buluşturup bana getiren emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnsanın kendi kitabını eline alması güzel bir duyguymuş hakikaten. Üstelik kitaptaki şiirlerin bir kısmı benim kaybettiğim şiirlerimdi. Kaybettiğim şiirlerimle buluşmuş oldum. Ayrıca buna da sevindim. Netice itibarıyla hoş bir duygu. Erken bir bayram sevinci oldu benim için bir yerde” dedi.

“BENİM İÇİN DE MORAL OLDU”

Eşinin şiirlerinden oluşan kitabı eline alıp inceleyen Necmiye Özkaraman'ın da; “Çok mutluyum. Kocamla, çocuklarımla, damadımla gurur duyuyorum. Benim için de moral oldu.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)